מחר (14 בדצמבר), צפויה להגיע לישראל לראשונה מאז פרוץ מלחמת חרבות הברזל, נשיאת הוועד הבין-לאומי של הצלב האדום, מיריאנה ספולאריץ'.

ממשרד החוץ נמסר כי היא מתוכננת להיפגש עם שר החוץ ומשפחות החטופים, ולאחר מכן היא תצטרף לסיור בעוטף עזה. אחר הצוהריים היא צפויה להיפגש עם ראש הממשלה ועם הנשיא.
פרופ' חגי לוין, ראש מערך הבריאות במטה משפחותה החטופים: "רק עשרה שבועות לאחר ש-240  זקנים, תינוקות, ילדים, נשים וגברים נחטפו, מגיעה נשיאת הצלב האדום לישראל.

 פרופסור חגי לוין (צילום: n12)
מוטרד מהסיטואציה. פרופ' חגי לוין | צילום: n12

רבים מהחטופים זקוקים לתרופות יומיות, וחלקם פצועים וזקוקים לטיפול רפואי דחוף. הנשיאה חייבת להיפגש עם החטופות המשוחררות כדי לשמוע באופן ישיר על תנאי השבי הכוללים הזנחה רפואית, התעללות פיזית ונפשית. בניגוד להנחת העבודה של הצלב האדום, לפיה לכאורה הזמן העומד לרשותנו בלתי מוגבל, החטופים נמצאים בסכנת חיים מיידית ואין להם זמן".

לדבריו, בשלב זה לא ברור אם נקבעה לה פגישה עם החטופות המשוחררות. "לא נקבעה לה פגישה עם מטה המשפחות וברור שלא תפגוש את רוב משפחות החטופים, אלא לכל היותר מספר מצומצם של בני משפחה".

הצלב האדום: "הביקור המתוכנן של נשיאת הוועד הבין-לאומי של הצלב האדום (ICRC) יכלול מספר מפגשים, ובשלב זה לא אישרנו באופן פומבי את לוח הזמנים. העדיפות העליונה של ה-ICRC הייתה ונותרה קבלת גישה לחטופים, ומפגשים עם בני משפחה של המוחזקים כעת בשבי. הדבר נעשה מספר פעמים בג'נבה ועם צוות המשלחת בתל אביב, ואנו נמשיך לעשות זאת".