צעירה בת 29 מחיפה שעברה חמש הפלות, לטענתה עקב מחדלי הרופאים, תובעת מיליוני שקלים מקופת חולים 'כללית', בטענה לרשלנות רפואית חמורה. מדובר במקרה נדיר ולא שגרתי. לצעירה ובעלה יש ילד אחד שנולד לפני כמה שנים והיא תכננה להיכנס להיריון בשנית. במשך כשנתיים היא עברה חמש הפלות. "אני אישה בריאה אף פעם לא היו לי שום בעיות רפואיות", טוענת ד'.

בכתב תביעה שהגישה ד' לבית משפט השלום בחיפה, באמצעות עו"ד סאמי אבו ורדה נטען, כי בכל חמש ההפלות שעברה לא נעשה בירור לבדוק את הסיבה למרות שהובטח לה שזה ייעשה.

עקבו אחרינו בפייסבוק ותקבלו את כל הכתבות ישר לפיד >

"לאחר ההפלה השנייה אמרו לי שישקלו לברר את עניין הקרישיות והייעוץ הגנטי לפני ההיריון הבא אבל זה לא קרה ושוב נכנסתי להיריון", טענה האישה בכתב התביעה, "רק לאחר ההפלה החמישית החליט הרופא המומחה לפוריות לשלוח אותי לבירור עניין הקרישיות, רק אז התבררה הסיבה לכל ההפלות ונתנו לי טיפול מתאים, שכלל אספירין וקלקסן כפי שמקובל בפרקטיקה הרפואית".

בעקבות הטיפול ד' הרתה וילדה ילד שני. "אם היו עושים לי את הבדיקות הנדרשות לאחר ההפלה הראשונה, כל הסבל הקושי והפיזי היה נמנע ממני", ציינה ד' בכתב התביעה, "יכולתי היום להיות אם לעוד ילד אחד לפחות".

לכתב התביעה צורפה חוות דעת של רופא מומחה לגניקולוגיה ומיילדות, שקבע בצורה חד משמעית שהרופאים התרשלו ואחראים לכך שעברה חמש הפלות מיותרות. "יש פה התנהלות רפואית רשלנית שנוגדת את ההמלצות הרפואיות והפרקטיקה המקובלת", הדגיש המומחה בחוות הדעת. עוד נטען בכתב התביעה כי נגרם ל-ד' סבל ועוגמת נפש רבה בעקבות ההפלות המיותרות. כעת היא תובעת מקופ"ח חולים כללית פיצוי של 2.5 מיליון שקל.

מקופ"ח כללית נמסר בתגובה: "כתב התביעה התקבל ותגובה תינתן כמקובל בבית המשפט".