אתמול נערכה תחרות 3rd tech startup of the year competition בהובלת קרן מגדלי הים התיכון VENTURES שמטרתה להעלות את המודעות לפתרונות הטכנולוגים השונים הקיימים בישראל ובעולם עבור בני הגיל השלישי. מתוך עשרות סטרטאפים שניגשו לתחרות, הנמצאים בשלבי MVP או מתקדמים יותר וגייסו עד 3 מיליון דולר, עלו לגמר 6 סטרטאפים המציעים פתרונות טכנולוגיים לבני הגיל השלישי.

הסטארטפ המנצח הוא TuneFork, המאפשר למשתמש לבצע בדיקת שמיעה פשוטה באמצעות הטלפון החכם ואבחון בעיית השמיעה הספציפית של המשתמש. תוצאות הבדיקה, שמבוססות על אלגוריתמים מתוחכמים, יוצרים חוויית משתמש אופטימלית ומותאמת לצורכי המשתמש. הפרס הוא מימון טיסה, לינה והשתתפות לזוכים בכנס Aging2.0 בסן פרנסיסקו. מנצחי התחרות יזכו בסבב פגישות ייעודיות עם משקיעים פוטנציאלים בעמק הסיליקון.

>> לייק בפייסבוק כבר עשיתם?

סטרארט אפים נוספים שעלו לגמר הם:

Facense - משקפיים חכמים עם חיישנים המספקים גילוי מוקדם של שבץ, אסתמה / COPD, מיגרנה ואפילפסיה.

My-TView - טכנולוגיה המאפשרת לצרכנים להתאים בקלות פרמטרים מרובים של שידור בזמן אמת כדי להתאים את כל ההיבטים של תהליך הניוון. האלגוריתם מזהה נתונים קריטיים של "רעש" , אודיו ויזואליה של השידור ומתאים אותם למשתמש. משנה מהירות, צליל  והפרעות ברקע ומסנכרן שפתיים וניגודיות צבע.

עוד ב-mako בריאות

>> עתיד עולם האבחון נמצא בקול שלנו

GaitBetter - אימון מוטורי-קוגניטיבי לשיפור יכולת ההליכה, הנעשה באמצעות תוסף מציאות מדומה להליכונים סטנדרטיים ומאפשר אימון אישי.

Invisicare - טכנולוגיה למניעה ועדכון בזמן אמת על מצב רפואי המתרגמת נתונים למידע רפואי שמעדכן בזמן אמת על שינוי בריאותי במצב המשתמש.