אתמול דווח כי הזמרת נסרין קדי אושפזה בבית החולים. מאוחר יותר אתמול דווח בתכנית "ערב טוב עם גיא פינס" כי הזמרת עברה לאחרונה ניתוח קוסמטי למתיחת בטן בטורקיה וכמה ימים לאחר חזרתה לארץ,  היא חשה בכאבים והגיעה להיבדק במיון, שם התברר שהתפרים של הניתוח נפתחו וגרמו לזיהום. מדובר בטיפול כואב שדורש זמן של התאוששות, במהלכו מסירים חלקים מעור הבטן ושומן מיותר, בכדי לבצע מתיחה של האיזור.

עקבו אחרינו בפייסבוק ותקבלו את כל הכתבות ישר לפיד >

בכל שנה מגיעים לחדרי המיון כ-60 נשים וגברים בעקבות סיבוכים של ניתוחים אסתטיים שנערכים מחוץ לגבולות מדינת ישראל. בתגובה למקרה של הזמרת, חוזרים ומזהירים ב'איגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית בהסתדרות הרפואית', את הציבור מפני ביצוע ניתוחים פלסטיים מחוץ למערכת הבריאות הישראלית. באיגוד מדגישים כי הסיבוכים הללו עשויים להגיע לסכנת מוות ממשית, לזיהום קשה ולעיתים לצלקות קשות לכל החיים.

"אני מאחל לזמרת החלמה מהירה ויודע שהצוות הרפואי בארץ טיפל בה היטב. מדובר במקרה כואב ומצער שחשוב שהציבור ילמד ממנו". ציין ד"ר מאיר כהן, יו"ר האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית. "יש לזכור שבכל ניתוח יש גם סיכונים ותקופת החלמה, ולכן חיוני שהציבור יבין שמומחה בכירורגיה פלסטית בישראל הוא רופא שלאחר קבלת הרישיון לעסוק ברפואה כללית, בחר להמשיך את הכשרתו ולהתמחות בענף הרפואי הנקרא כירורגיה פלסטית ואסתטית, השלים את תקופת ההתמחות שנמשכה 6 שנים, במהלכה טיפל בפצועי מלחמה, נפגעי כוויות ונשים שזקוקות לשיחזור שד, עמד בהצלחה בכל הדרישות הכרוכות בה וקיבל ממשרד הבריאות תעודת רופא מומחה בתחום זה. כך שבחלוף כ-13 שנה מתחילת לימודיו הפך לרופא מומחה שמביא עמו אל שולחן הטיפולים והניתוחים, ניסיון רב, הכשרה מעמיקה ויכולת למנוע מראש סיבוכים ואף לטפל בהם אם חלילה קרו.

"לוותר על כל זה לטובת ביצוע ניתוח פלסטי מורכב בהרדמה כללית בחו"ל, זה ממש כמו רולטה רוסית. לא ניתן לדעת מי הרופא המטפל, איזה הכשרה הוא עבר ובנוסף, חסר התהליך הנדרש של החלמה ראויה בפיקוח צמוד של פלסטיקאי".