רופא בבית החולים 'סורוקה' בבאר שבע נתן לאישה משכך כאבים,  שחרר אותה לביתה במקום ,לאשפז אותה וכעבור יומיים היא מתה.

"הרגו לנו את אמא שלנו. אם היו מאשפזים אותה היא הייתה נשארת בחיים. נתנו לה משכך כאבים ושלחו אותה למותה", קובלים בני משפחתה של האישה.

>> לייק בפייסבוק כבר עשיתם?

מרים אשטמקר, 64, תושבת דימונה, אם לשלושה, חשה לפני כשנתיים בכאבים בגב התחתון שלוו בסחרחורות, קוצר נשימה והקאות. כעבור כמה ימים היא פנתה למרכז הרפואי 'מיראז'' בעיר, ושם הרופאים חשדו שמדובר בכאב בשרירים אך הבהירו לה שאם תחוש הרעה במצבה שתיגש מידית לבית החולים סורוקה.

למחרת היא חשה ברע והגיעה לחדר המיון בבית החולים סורוקה. בבית החולים עשו לה שורה של צילומי רנטגן: בחזה, במפרק, בעמוד השדרה, באגן ובירכיים, אבל לא נמצאו שום ממצאים חריגים. עם זאת, בדיקות שבוצעו חייבו בירור מעמיק יותר לגבה מצבה הרפואי. הרופא בחדר המיון החליט לשחרר את אשטמקר במקום לאשפזה וצייד אותה במשככי כאבים, המליץ על מנוחה ועל ופיזיותרפיה.

"בגלל שלא היו ממצאים חד משמעיים, היו צריכים להשאיר אותה לאשפוז בבית החולים עד שהיו מבררים מקור הבעיה ולא לתת לה משככי כאבים ולשלוח אותה הביתה ככה סתם", זועמים ילדיה.

כעבור יומיים אשטמקר חשה ברע, פונתה על ידי אמבולנס של מד"א לבית החולים סורוקה כשהיא סובלת מחום גבוה ושלשולים. כעבור תשע שעות קרסה ונפטרה.

בני משפחתה של אשטמקר הגישו באמצעותה עו"ד אריק רביצקי תביעת רשלנות רפואית לבית משפט השלום בבאר שבע  בסכום של כשניים וחצי מיליון שקל.

עו"ד אריק רביצקי
עו"ד אריק רביצקי

עוד ב-mako בריאות:

>> יותר מ-50 מקרי שבץ מתרחשים בישראל מדי יום
>
> גם א-סימפטומטיים נפגעים מנגיף הקורונה
>
> החומרים המסוכנים שנמצאים בחלב בישראל

לכתב התביעה צורפה חוות דעת של רופאה מומחית למחלות זיהומיות לפיה ניתן היה להציל את חייה של אשטמקר אם היו מאשפזים אותה בבית החולים. לדבריה, כאשר אשטמקר נבדקה בחדר המיון רוב המדדים שלה היו תקינים למעט בדיקת מעבדה שהיו צריכים להמתין לתוצאותיה בטרם תשוחרר לביתה. עוד נטען בחוות הדעת, כי שחרורה של אשטמקר לביתה בלי לברר לעומק את מצבה ובלי לתת לה טיפול אנטיביוטי החמיר את מצבה וגרם למותה. "בעקבות הכשל הזה שוחררה המנוחה לביתה ללא המשך בירור וחמור מכך ללא טיפול אנטיביוטי... אין לי ספק כי ניהול אחר של פנייתה הראשונה למיון היה מציל את חייה", כתבה הרופאה בחוות דעתה.

מבית החולים 'סורוקה' נמסר בתגובה לכתב התביעה: "אנו לומדים את כתב התביעה. נגיב כמקובל כחלק מההליך המשפטי".