ורה פליארוש, תושבת קריית אתא, ישבה בביתה במוצאי שבת לתפור ג'ינס קרוע. היא הניחה את המחט על השולחן ליד הג'ינס. בסמוך לה ישבה כלבתה האהובה אפצ'י. "היא כלבה מאוד מחונכת. עברה אילוף. היא לעולם לא נוגעת בדברים שיש בבית ויהי מה. לכן לא חששתי לרגע שהיא תיגע במחט שהנחתי על השולחן. היא לא מתקרבת למה שמונח על השולחן", שחזרה פליארוש.

לייק בפייסבוק כבר עשיתם?

בשלב מסוים פליארוש עזבה את השולחן כשהמחט מונחת במקומה והלכה לסדר משהו בבית. כרבע שעה לאחר מכן היא חזרה והבחינה שאפצ'י מתנהגת בצורה מוזרה מאוד. "היא החלה לעשות קולות של הקאה ולאחר מכן הקיאה כמה פעמים", סיפרה, "התקשרתי לווטרינרית והסברתי לה מה קרה לה, אבל היא אמרה שזה נשמע לה תקין לגמרי. נתתי לה אוכל,  אבל אפצ'י המשיכה להקיא כמה פעמים וריירה. זה הדליק לי נורה אדומה. הבנתי שקרה לה משהו. שזה לא איזה דלקת גרון. שזה משהו מסוכן. הגרון הציק לה מאוד. פחדתי שהיא תיחנק. מיד טסתי איתה לווטרינרית שתבדוק אותה".

הווטרינרית יעל מנור בדקה את אפצ'י במשך כמה דקות כדי לברר את מקור הבעיה. לאחר שמיששה את גופה, החליטה לעשות לה צילום בניסיון לפתור את התעלומה. בצילום האולטרסאונד התברר שמשהו נתקע לה בגרון, מקשה עליה את הנשימה וגורם לחנק.

צילום האולטרסאונד של אפצ'י
צילום האולטרסאונד של אפצ'י
המחט שהוצאה מגרונה
המחט שהוצאה מגרונה

עוד ב-mako בריאות:

>> זה הגורם הכי משמעותי להתפשטות המגפה
>
> סובלים מנשירת שיער לאחרונה? אתם לא לבד
>
> תוסיפו את זה לחביתה - ותתחילו לרדת במשקל

אפצ'י קיבלה זריקת הרדמה וכעבור כמה דקות חרדות ומתח הווטרינרית שלפה את המחט מגופה. "זה נס שהמחט נתקעה בגרון ולא המשיכה לבטן כי זה יכול היה לגרום לה לפגיעה בחלקים פנימיים, לזיהום שיכול היה לסכן את חייה באופן ממשי", ציינה פליארוש. "היא התאוששה יפה יחסית ומתחילה לחזור לעצמה. מזל שזה נגמר ככה", סיכמה פליארוש.