קלייר האקסטבל (44) רק רצתה להיות רזה. במשקל של 160 קילו, היא חששה שלא תוכל לשבת במושב המטוס בדרך לחופשתה ביוון, הפעם הראשונה שבה תצא מגבולות בריטניה. היא הצטרפה לתכנית תזונה ששלחה אוכל עד לדלת ביתה, והופתעה לגלות כיצד הקילוגרמים נושרים בזה אחר זה. התלונות החוזרות ונשנות של משפחה וחברים על משקלה הפכו אותה לנחושה עוד יותר להמשיך עוד ועוד עם הדיאטה.

>> כבר עשיתם לנו לייק בפייסבוק?

אבל כעת, היא מבקשת להזהיר אנשים מפני המצב הזה, לאחר שמשקלה צנח ל-31 קילו לאחר שנתיים. קלייר עברה מקצה אחד של השמנת ליתר לאנורקסיה. בעבר, התזונה שלה הורכבה מטייק אווי, שוקולד וחטיפים. היא החלה להימנע מעוד ועוד מאכלים עד שלבסוף החלה לחשוש שסוכר מסתתר בכל המאכלים - כולל ירקות ופירות. 


>> עוד בmako בריאות:
נמאס מכפיפות בטן? 10 תרגילים יעילים יותר
איך מנצחים את הסרטן בלי רופאים?
מה ישיבה מול המחשב עושה לעיניים שלכם?

לאחר מאבק של שנתיים, האם לשניים מסאפולק כרגע מטופלת בבית החולים. "כאשר התחלתי להוריד במשקל רציתי להיות רזה, אבל כעת אני אומללה ובסכנת חיים", סיפרה לדיילי מייל. "תמיד הייתי מלאה באהבה ובאושר, אבל כעת אני מרגישה פחות בטוחה בעצמי מאי פעם. לא משנה כמה משקל הורדתי, ראיתי רק אדם שמן במראה. אני לא רוצה להיות שמנה, אבל הייתי נותנת הכל כדי להרגיש כמו שהרגשתי בעבר".

קלייר המומה מהאבחון של כאנורקטית. היא הייתה בטוחה שמדובר בתופעה של בנות עשרה. "לא הייתי מאחלת את זה לגרוע באויבים שלי. אנורקסיה הרסה לי את החיים. עכשיו אני רק מנסה להחלים כדי לזכות בחיי בחזרה".