צילום: Harry Whitehead/ SWNS

סניקה חוסיין מבריטניה התנשאה לגובה של 1.47 בלבד, ומן הסתם תמיד הרגישה נמוכה מכולם. לאחר שסבלה מהצקות משל כל חייה, היא החליטה לעשות מעשה - ניתוח להגבהה ב-10 סנטימטרים.

מגיל מאוד צעיר סניקה אמנם הבינה שהיא שונה מאחרים, אך רק בגיל 19 הרופאים אבחנו אותה כסובלת מסוג של גמדות שנקראת היפוכונדרופלזיה – מצב בו יש בעיה קלה בהתפתחות העצמות הגדולות, מה שמוביל לקומה נמוכה, המצב הקיצוני יותר נקרא אכונדרופלזיה.

>> כבר עשיתם לנו לייק בפייסבוק?

סניקה חוסיין (צילום: Harry Whitehead/ SWNS)
שיקום ארוך במיטה לאחר הניתוח הראשון | צילום: Harry Whitehead/ SWNS

לאחר שנואשה מההקנטות הרבות מהסביבה ומתחושת השונות הקשה שלה, בגיל 20 סניקה החליטה לעשות ניתוח להגבהה. בתהליך שנמשך 5 שנים, הרופאים הצליחו להגביה אותה בכ-10 סנטימטרים. התהליך הכואב כלל שבירת שתי הרגליים שלה, והחדרת מוטות ברזל ופלטות שמטרתן למתוח את רגליה. וזה לא הכי גרוע, היא גם נאלצה לשכב על גבה במשך שלוש שנים, מפני שלא יכלה לדרוך על הרגליים.

כיום, כשגובהה מגיע כמעט ל-1.60, סניקה מרגישה טוב יותר גם מבחינה נפשית. "למרות ש-10 סנטימטר לא נשמע כמו הרבה, בשבילי זה המון", היא מספרת לדיילי מייל, "זה בדיוק מה שעוזר לי לבלוט ולהרגיש בטוחה שעצמי, וזה היה שווה את המאמץ, היום אנשים לא חושבים שאני "יצורה", אני פשוט אישה קטנה".

עוד ב-mako בריאות:
>> משהקים בלי הפסקה? כך תעצרו אותם אחת ולתמיד
>> מתי המציאו את הקונדום? ההיסטוריה של אמצעי המניעה
>> כל מה שרציתם לדעת על פריצות דיסק

לצד מסכת העינויים שהיא עברה בניתוח הזה מצטרף גם המחיר הגבוה, כ-8,000 פאונד, למה שבסוף יצא רק 10 סנטימטרים. "הסבירו לי שהולכים להכניס חתיכות של מתכת לגוף שלי, ושזו פרקטיקה שנעשית בעיקר על נפגעי תאונות", היא מספרת. "כמובן שהזהירו אותי שמדובר בניתוח מאוד כואב, אבל הייתי חייבת להוסיף עוד כמה סנטימטרים לגובה שלי. לא משנה מה המחיר".

סניקה חוסיין (צילום: Harry Whitehead/ SWNS)
לאחר שנשברה רגלה הימנית, השיקום נמשך שנה נוספת | צילום: Harry Whitehead/ SWNS

כשנה לאחר הניתוח הראשון שלה, כשהתכופפה ללטף את החתול שלה, רגלה הימנית נשברה לחלוטין. זה שלח אותה בחזרה לחדר הניתוח, ולשיקום ארוך של שנתיים נוספות לפני שהיא יכלה ללכת שוב. "אחרי שהורידו לי את הפלטות, סוף סוף הרגשתי מה זה חופש", היא מספרת. "בעצם סופסוף הרגשתי נורמלית כמו כל שאר הנשים. לפני הניתוח שלי פחדתי לדבר עם גברים, היום אני מרגישה שאני מוכנה להתחיל לצאת לדייטים".

>> סקס ויחסים: איך מגיעים לתיאום המיני המושלם?