אין בכלל ספק שהשיפוט באפליקציות היכרויות אינו הוגן: אנחנו מצמצמים אנשים לכדי תמונה, גיל, עיסוק ובמקרה הטוב משפט בן כמה מילים. האם אפשר באמת להכיר כך אנשים חדשים? האם אפשר למצות את עצמך בפרופיל כזה? מובן שלא. ובכל זאת, מיליוני אנשים בוררים מדי יום בני ובנות זוג פוטנציאלים באמצעות מבט חטוף על דף פרופיל קצרצר, והעולם כמנהגו נוהג.

נהוג לחשוב שהתמונה היא הגורם המכריע ביותר, אבל אתר Business Insider חקר ומצא כי באפליקציית טינדר לפחות, גם שורת העיסוק חשובה לא פחות. למעשה, לפי נתוני האפליקציה, יש כמה מקצועות שנחשבים לנחשקים יותר מאחרים. כלומר, אנשים שמדפדפים בין פרופילים ונופלים על אדם מסוים שעוסק במקצוע שנחשב בעיניהם כנחשק, ככל הנראה יקדישו אקסטרה תשומת לב ואולי אפילו ילחצו על הלב במקום על האיקס.

טינדר (צילום: tinder)
גם רופאת שיניים זה טוב | צילום: tinder

>> כבר עשיתם לנו לייק בפייסבוק?

מהם המקצועות הללו? בכל הנוגע למה שגברים מחפשים, אחיות ורופאות שיניים הן המבוקשות ביותר. למה? כנראה כי בארצות הברית משכורת של אחות ממוצעת עומדת על כ-5,800 דולר בחודש, שהם לא פחות מ-21 אלף שקלים. רופאים ורופאות שיניים, לעומת זאת, כבר מרוויחים סכום דמיוני של 47.5 אלף שקלים בחודש.

נשים, לעומת זאת, מעדיפות גברים שהם מעצבי פנים או טייסים. מה שמעניין הוא שמקצועות כמו רופאים או עורכי דין כלל לא נכנסו לרשימות, או שדורגו במקומות נמוכים יחסית. האם הסיבה היא שהמקצועות הללו מחייבים היעדרות גדולה יותר מהבית ולכן פחות אידיאליים עבור מערכות יחסים, או שמא הסטיגמה של רופאים ועורכי דין פשוט איבדה מגדולתה בשנים האחרונות?

ארוכה הדרך אל הקוקפיט: צפו בכתבה (צילום: RF123, חדשות)
הטובים לטיס | צילום: RF123, חדשות

עוד ב-mako בריאות
>> 6 טעויות שאתם עושים לפני, במהלך ואחרי סקס
>> זאת המגפה המודרנית של הצעירים
>> זה מה שפסיכופתים עושים כשכולם הולכים לישון

על כל מקרה, הנה הרשימות המלאות:

גברים מחפשים:

 1. אחיות
 2. רופאות שיניים
 3. צלמות
 4. סטודנטיות
 5. רוקחות
 6. מורות
 7. דיילות
 8. יזמות
 9. מאמנות אישיות
 10. מלצריות / ברמניות
 11. פיזיותרפיסטיות
 12. עיתונאיות
 13. מאפרות
 14. עורכות דין
 15. מנהלות שיווק

נשים מחפשות:

 1. מעצבי פנים
 2. טייסים
 3. עוזרי רפואה
 4. עורכי דין
 5. יחצנים
 6. מפיקים
 7. מעצבים חזותיים
 8. דוגמנים
 9. סטודנטים
 10. מהנדסים
 11. וטרינרים
 12. מורים
 13. כיורופרקטורים
 14. כבאים / חובשים
 15. יזמים