לינדה (צילום: אינסטגרם)
צילום: אינסטגרם

לינדה אוונגליסטה, אחת מדוגמניות העל הגדולות של כל הזמנים, הגישה לאחרונה תביעה של 50 מיליון דולר נגד חברת זלטיק אסתטיקס, שם עברה לפני 5 שנים תהליך להפחתת שומן שהותיר אותה לדבריה "מעוותת לנצח". בפוסט שפרסמה הכוכבת באינסטגרם, היא שיתפה כי היא סובלת מתופעות לוואי מחרידות כתוצאה מהליך להפחת שומן שהותיר אותה "מעוותת באכזריות". לדבריה, היא חווה תופעת לוואי קוסמטית נדירה מהטיפול אשר למעשה הגדילה את תאי השומן שלה.

מהו CoolSculpting?

CoolSculpting, הינו טיפול שנעשה על ידי רופא או אסתטיקאי מוסמך שמשתמש במכשיר שמקפיא את תאי השומן באזור ספציפי, לרוב הקיבה, הירכיים והישבן, והורג את הרקמה הבלתי רצויה. במהלך החודשים שאחרי הטיפול, תאי השומן המתים נשטפים באופן טבעי מהגוף, וחושפים מראה דק יותר של עד 25%-20 באזור המטופל.

ההליך עורר מצב שנקרא PAH, "היפרפלזיה שומנית פרדוקסלית" שגורם לתוצאה הפוכה של שומן בולט באזורים שונים בגוף. על פי התביעה, אוונגליסטה עברה את התהליך בין השנים 2015 -2016, באזור הגב, הבטן והירכיים, אך לאחר הטיפול תאי שומן חדשים צמחו בגופה וגררו עלייה משמעותית במשקל.

View this post on Instagram

A post shared by Linda Evangelista (@lindaevangelista)


מהו PAH?

היפרפלזיה שומנית פרדוקסלית מתארת תהליך שמפעיל את תאי הגזע כדי לגדל שומן חדש באזור הגוף שעבר את הטיפול, השומן החדש מופיע בהדרגה כחודש עד חודשיים לאחר הטיפול ויכול להימשך עד כשנה. דיווחים לא רשמיים מדברים על שיעור של אחוז אחד מכלל המקרים שמתגלגלים ל-PAH.

מה גורם ל-PAH?

על פי המומחים זו שאלת המיליון דולר, כיוון שאי אפשר באמת לחזות את זה מראש ואין דרך להפחית את הסיכון לצד זאת, יש דיווחים על ירידה בשכיחות של אירועי PAH במכשירים החדשים להמסת שומן שלא משתמשים בטכניקת היניקה המוכרת עד כה.

האם יש דרך לתקן את המצב?

הדבר האחרון שמומלץ לעשות בשלב זה הוא לקבל טיפול נוסף כמובן, מה שיכול לגרום לצמיחת תאי שומן נוספים. הדרך היחידה והמיידית לתקן את המצב היא לעבור תהליך של כריתת או שאיבת שומן.

עקבו אחרינו בפייסבוק ותקבלו את כל הכתבות ישר לפיד >

 

View this post on Instagram

A post shared by Linda Evangelista (@lindaevangelista)

"נשארתי לא מזוהה"

אוונגליסטה הייתה אחת מתוך חבורת דוגמניות בולטות, ביניהן: קלאודיה שיפר, נעמי קמפבל וסינדי קרופורד. היא השאירה חותם בתעשיית האופנה עם רגעי מסלול איקוניים ברחבי העולם, שערים ראשיים במגזיני אופנה מובילים וגם הופעה בלתי נשכחת בלהיט של ג'ורג' מייקל לצד חברותיה. הדוגמנית שמרה על פרופיל נמוך בשנים האחרונות, ורק לעיתים רחוקות פרסמה תמונות חדשות שלה ברשתות החברתיות. בתמונות המעטות שפרסמה, פניה לרוב נסתרות חלקית על ידי מטפחת או כובע.

"נשארתי לא מזוהה", שיתפה הדוגמנית את העוקבים והסבירה שזו הסיבה שנעלמה מעיני הציבור. "לעוקבים שלי שתהו מדוע לא עבדתי בזמן שהקריירה של חבריי משגשגת, הסיבה היא שעוותתי באכזריות על ידי [הליך] שעשה את ההיפך ממה שהבטיח", הסבירה אוונגליסטה. לדבריה, תופעת הלוואי שחוותה "לא רק הרסה את פרנסתי, היא שלחה אותי למעגל של דיכאון עמוק, עצב עמוק ומעמקים של תיעוב עצמי. כל כך נמאס לי לחיות ככה", המשיכה. "הייתי רוצה לצאת מהדלת שלי בראש מורם, למרות שאני כבר לא נראית אותו דבר".