8 מבני משפחתה של אנג'לינה ג'ולי מתו ממחלת הסרטן. דיוקן משפחתי טרגי, שצולם בשנת 1977, ועלה לרשת על ידי דודה של ג'ולי, רון מרטין, ממחיש את הסיבה לכך שנקטה באמצעים כה דרסטיים בכדי להימנע מהתפתחות מחלת הסרטן אצלה.

כל קרובי המשפחה שמקיפים את ג'ולי, בת השלוש בעת צילום התמונה שפורסמה ב-coleman-rayner, מתו ממחלת הסרטן. אמה, מרסלין, נפטרה מסרטן השחלות בגיל 56. דודתה, ובנות דודתה מתו מסרטן השד, דודה חלה בסרטן הערמונית וסבה נפטר מסרטן הלימפה. דודתה של אנג'לינה, דבי מרטין, מתה מסרטן השד ב-2007 בגיל 61. דודה נוספת, סטלה ובת הדודה פרנסין גם כן לקו במחלה. הסבא, רולנד, מת מסרטן בלוטת הזיעה בשנת 1985 בגיל 61, והדוד ראלי גם כן היה קורבן של המחלה. סבתה של אנג'לינה, לויס, מתה מסרטן השחלות בגיל 45, ואילו סבתא רבא שלה, וירג'יניה, מתה מאותה המחלה בגיל 53, כך דיווח The Sun ביום ראשון השבוע.

אנג'לינה ג'ולי (צילום: אימג'בנק/GettyImages)
ג'ולי חוגגת עם ילדותיה זהרה ושילה | צילום: אימג'בנק/GettyImages
 

האדם הכי מפורסם שנושא את הגן

מרטין החליט לשתף את הדיוקן המשפחתי בכדי להראות את ההשפעה הנוראה של המוטציה התורשתית בגנים BRCA 1 ו- BRCA 2, ולהציג תוך כך את סיפורה של המשפחה. ג'ולי עברה לפני כשנתיים ניתוח לכריתת השדיים בכדי להפחית את סיכוייה לחלות בסרטן השד, ורק בשבוע שעבר פרסמה ב"ניו יורק טיימס" כי עברה גם כריתת שחלות וחצוצרות, לאחר שהתברר בבדיקה כי יש חשש שחלתה בסרטן השחלות. מרטין תומך בפעולות המניעה שנקטה ג'ולי, ומאמין שניתוחים מסוג זה יכולים להציל עוד אלפי נשים וגברים. "היא עושה את זה בשביל מטרה טובה, לא בגלל שהיא רוצה להיות מפורסמת." אומר רון, בן 69. 

>> כבר עשיתם לנו לייק בפייסבוק?

רון נישא לדודתה של ג'ולי, שנפטרה מסרטן השד לפני שנתיים. מאז מותה של אשתו, רון בנה קרן צדקה שתעזור לנשאי המוטציות בגנים BRCA, וגם אחיה של ג'ולי נמצא בראש מייסדי הארגון. "זה משפיע על הרבה יותר משפחות, זה לא קשור רק למשפחה שלנו. אנג'לינה היא פשוט האדם הכי מפורסם שנושא את הגן." אומר מרטין, "יש עוד אלפי אנשים במצבה. אני מקווה שזה שהיא פרסמה את כל ההליכים והניתוחים שהיא עברה יוכל לעזור לנשאים נוספים להינצל."

>> "אדם בדיכאון לא מחפש שימותו איתו"