אם לארבעה הנאבקת עם מחלת הסרטן שיתפה תמונה בפייסבוק כדי להעלות מודעות לתסמין מוזר של המחלה- גומה עדינה שהופיעה על שדה השמאלי. ליזה רויאל ממנצ'סטר פרסמה את התמונה בפייסבוק שלה לפני שבוע, והיא כבר קיבלה 55 אלף שיתופים ויותר מ-32 לייקים.

>> לייק בפייסבוק כבר עשיתם?

לפני הניתוח לכריתת השד שלה השבוע, רויאל בת ה-42 מבקשת מכל הנשים לפנות זמן ביום שלהן ולחפש סימנים לסרטן על השד שלהן. להלן הפוסט:

"מעולם לא חשבתי שאפרסם תמונה של השד שלי בפייסבוק, אבל החלטתי לפרסם את התמונה מפני שהוא הולך להיכרת בשבוע הבא. אז הנה זה, זה מה שמצאתי על השד שלי. גומה מאוד עדינה שיכולתי לפספס לגמרי בהתארגנות המהירה של הבוקר. תקדישו זמן לבדוק את החזה שלכם, זה יכול להציל את חייכן."

בעלה של ליזה תמך בפרסום התמונה ואמר שהיא מהווה השראה בשבילו. "אני מודה לכל המשפחה והחברים ואפילו זרים ששיתפו  את הפוסט, ביחד אנחנו יכולים לנצח את הסרטן. התמיכה שקיבלנו הייתה כל כך מאסיבית, זה הרבה מעבר למה שציפינו. חשוב לי להודות לכולם". אומר קרייג רויאל לדיילי מייל.

פרסום התמונה הוא משמעותי מאוד לגילוי מוקדם של סרטן השד, החידוש הוא שלא מדובר רק בגילוי גוש בשד אלא גם שינויים קלים בצורה ובמרקם. "מה שליזה עשתה באומץ רב הוא בעל חשיבות עליונה", אומרת ג'קי האריס מהאגודה הבריטית לבריאות השד, "התסמינים יכולים לכלול שינויים בעור, גומות, פריחה או שינוי בפטמה. כל סימן קטן כזה יכול להביא לגילוי מקדים ולהציל חיים, כמו גם לחסוך בניתוחים והליכים רפואיים פולשניים".

שימו לב לשינויים הבאים

* באדיבות האגודה הבריטית לבריאות השד - The Breast Cancer Support Charity 
 
>> אילו מין חיים? 30 שנה עם כאב ראש