ויקטוריה, המדינה השנייה המאוכלסת באוסטרליה נכנסת שוב לסגר מחמיר אחרי התפרצות מחודשת של המגפה בימים האחרונים. אוסטרליה נקטה בשנתיים האחרונים מדיניות מחמירה של הגבלות וסגרים, ברגע שנחשפו מקרים בודדים של הידבקויות. כעת עם הרחבת הזכאות להתחסנות לכלל האוכלוסייה יחד עם עלייה משמעותית בהיקף המתחסנים, יש תקווה שהפעם זה יהיה הסגר האחרון בהחלט.

עקבו אחרינו בפייסבוק ותקבלו את כל הכתבות ישר לפיד >

צילומים שהופצו במהלך סוף השבוע ובהם תועדו יותר מ-60 אנשים מהקהילה האורתודוקסית במלבורן חוגגים במסיבת אירוסין מעוררים סערה גדולה במדינה, איומים ברשתות החברתיות וחילופי האשמות פנימיים שמכנים את התנהגותם כמסוכנת ואנוכית וקוראים לחוגגים לעשות חשבון נפש ולקחת אחריות. ראש הממשלה צוטט כי "האירוע מכאיב ועלול להוריד משמעותית את העבודה הרצינית של כלל האוכלוסייה שנרתמה למגר את המגיפה".

התיעודים מראים את המשתתפים חוגגים ללא מסיכות והגבלות של מרחק, תוך כדי שהחתן עצמו מזלזל ומתבדח על הקורונה עם קולות עידוד ברקע של המשתתפים. כך למשל, באחד הסרטונים החתן מתועד מגחך על כך שהאירוע חוקי כי "זה מפגש של טיפול קבוצתי". מטעם המשפחה נמסר שהם ביצעו בדיקה ונכון לעכשיו קיבלו תוצאות שליליות. בנוסף, הם טענו לבריונות רשת נגדם ושנאה מוגזמת.

עוד ב-mako בריאות:
<<מה הסיכוי לחסל לגמרי את הקורונה?
>>פריצת דרך ישראלית במלחמה נגד זן הדלתא

>> מדענים: צפויה ירידה דרמטית במספר הנשים בעולם

"הסכנה לשתוק גדולה מידי"

ראש ממשלת ויקטוריה הוסיף בשיחה עם עיתונאים כי מעבר לתכנים הבוטים והמזלזלים באירוע, מה שבאמת מטריד היא העובדה שהיו באירוע מספר רב של אנשים וכעת כל אחד ואחת מהמשתתפים חייב לבדוק עם כל האנשים הקרובים אליו כדי לוודא איך הם מרגישים. נכון לעכשיו יש כבר דיווח על אם ובנה שהשתתפו באירוע ונמצאו חיוביים לקורונה.

גם מתוך הקהילה היהודית נשמעו לא מעט גינויים לאירוע. נשיא מועצת הקהילה אמר כי הוא התאכזב לגלות שקבוצה קטנה לא שמרה על המגבלות. מנהל המכללה היהודית במלבורן 'זיכרון הר הצופים' כתב בפייסבוק ש"כואב לדבר בפומבי נגד עמיתי היהודים, אבל בשלב זה הסכנה לשתוק גדולה מדי. המומחים אומרים לנו שאנחנו חייבים להישאר בבית ושזו הדרך להציל חיים, עלינו ללכת בדרך קורעת הלב ולעצור את כל ההתכנסויות".

הסגר הנוכחי בתוקף בכל מדינת ויקטוריה עד סוף החודש והוא כולל עוצר מוחלט מהשעה 21:00 עד 05:00 בבוקר ואיסור יציאה מהבית במהלך היום שלא למטרות חיוניות כמו עבודה, קניות, כושר וחיסונים. בתי הספר והאוניברסיטאות עברו ללמידה מרחוק חוץ מהגנים והמעונות וכמובן נאסרה כל התכנסות ציבורית כולל ביקורים ומפגשים בבתים.