רואנה קינקייד
המעשה הכי אמיץ שהיא עשתה. רואנה קינקייד
רואנה קינקייד, בת 40 מבריטניה, סובלת מסרטן השד בשלב 4. אחד הדברים האחרונים שהיא פעלה לטובתם היה העלאת המודעות לתסמינים המוקדמים למחלה. היא החליטה לפרסם תמונה של הפטמה שלה בפייסבוק, אך תמונתה הורדה במהרה בשל כך שאינה נאותה.

>> כבר עשיתם לנו לייק בפייסבוק?

כך כתבה בסטטוס שלה: "פייסבוק הודיעו לי כי הם הורידו את התמונה שלי באופן אוטומטי בשל מדיניות האנטי-עירום שלהם...הם לא מבינים את הסיבה מאחורי זה...הם לא מבינים שהתמונה הזאת יכולה להציל חיים". קינקייד אובחנה בסרטן השד בשנת 2009, והשתמשה בדף הפייסבוק שלה מאז ועד היום כדי לעדכן במצבה. "לגמרי הופתעתי מהורדת התמונה מהרשתות החברתיות", היא אומרת בסטטוס שלה. "יש לי מודעות גבוהה לגוף, ואכן חששתי מלחלוק את התמונה עם אחרים בהתחלה".

קינקייד מספרת כי חלקה את התמונה עם הציבור משום שלפני שהיא אובחנה בסרטן, היא לא ידעה מהם התסמינים, וכשזה קרה לפטמה שלה היא לא הבינה כי מדובר בסימן מדאיג. "לא התכוונתי להעליב או לפגוע באף אחד, זו תמונה רפואית, ממש כמו משהו שנלקח מהתיק הרפואי של חולה" , היא אומרת לדיילי מייל הבריטי. "פרסום התמונה הזו היה הדבר הכי אמיץ שעשיתי בחיים לי".

היות והמטרה להעלות מודעות היא מעל הכל, החזירה קינקייד את התמונה, הפעם עם צנזור קל. היא כתבה: "מה שאתם רואים כאן בתמונה זו פריחה מסביב לפטמה דמיונית. בדוגמה הזו מדובר בסרטן, ואפילו במקרה חמור מאוד. זהו אחד התסמינים לסרטן השד, אך השינוי במרקם העור ובצבע לא חייב להיות מסביב לפטמה, זה יכול להיות בכל אזור החזה". התגובות שהיא קיבלה היו מעודדות ומלאות תודה, אין ספק שהיא הצליחה במשימה של העלאת המודעות לשינויים טרום סרטניים בחזה הנשי. 

>> האם נמצאה השיטה המושלמת להורדת קעקועים?