בעוד שרוב האנשים בעולם חוששים להיות במצב מסכן חיים, קארל וויגינס בן ה-54 מטקסס היה במצב הזה יותר מפעם אחת. למעשה, הוא מת פעמיים – וחזר לחיים. ולא, הוא לא דמות שיצאה מ"מתים המהלכים", אלא אדם אמיתי לגמרי.

 >> לייק בפייסבוק כבר עשיתם?

וויגינס, שעובד בחברת "יונייטד איירליינס", מת פעמיים ביום אחד. בריאיון לתחנת רדיו מקומית וויגינס סיפר הכל על המקרה יוצא הדופן. זה קרה רק לפני כמה חודשים, במרץ. הוא נהג ברכבו כאשר לפתע איבד הכרה ואיבד שליטה על ההגה. עוברי אורח מיהרו לעזור לאמו, שישבה לצדו במכונית והצליחה במהירות להחזיק את ההגה. ניידת משטרה הגיעה למקום ושוטרים ניסו לבצע החייאה. למרות שוויגינס הגיע לבית החולים כשגופו קר ובעל גוון כחלחל, הרופאים הצליחו להחיות אותו באמצעות דפיברילטור.

הרופאים נדרשו לייצב אותו פעם נוספת לפני שהם ביצעו בדיקת אק"ג, שחשפה את הסיבה לכך שבן ה-54 מת פעמיים – מחלה גנטית נדירה שנקראת תסמונת ברוגדה, או בכינויה הלא רשמי "תסמונת המוות הפתאומי". תסמונת ברוגדה מוגדרת כהפרעת קצב לב קטלנית שעלולה לגרום למוות עקב פרפור חדרים (מצב של אי סדירות בפעולת הלב).

עוד ב-mako בריאות:
>> שיקום מי שזוכר לנקות את האזור הזה בגוף
>> שני דברים להימנע מהם להפחתת שומן בטני
>> עומדים לעשות סקס? רק אל תאכלו את זה לפני

למרות שאדם הלוקה בתסמונת ברוגדה יכול לחיות שנים בלי לסבול מתסמינים, אך כשהיא מתבטאת, הסימפטומים יכולים להיות עילפון, סחרחורות, פרכוסים ואף מוות פתאומי. לפי המכונים הלאומיים לבריאות בארה"ב, תסמונת ברוגדה "עלולה להיגרם על ידי מוטציה באחד מתוך 16 גנים לפחות" והיא נפוצה יותר בקרב גברים.

חשוב לציין כי תסמונת ברוגדה היא לא בהכרח גזר דין מוות. אנשים שהם בריאים ולוקים בתסמונת יכולים לקבל טיפול תרופתי כדי לטפל בה או לעבור השתלת דפיברילטור. וויגינס עבר השתלת דפיברילטור, שמקנה לו ביטחון רב. "זה כמו חובש שעומד לידי דפיברילטור", סיפר. "בהיכון להחזיר אותי לחיים".