יותר מאלף משתתפים שלקחו חלק במרוץ הבוץ השנתי בצרפת, שנערך לכבוד יום הבוץ הבינלאומי, נתקפו מיד לאחריו בשלשולים, כאבי בטן והקאות. הסיבה לכך עלולה להיות שאנשים שמשתתפים במרוצי בוץ בדרך כלל בולעים קצת בוץ, או לפחות מכניסים אותו לפה - ובבוץ הזה יכולים להיות חיידקי צואה.

>> כבר עשיתם לנו לייק בפייסבוק?

ישירות לאחר המרוץ, משתתפים רבים התלוננו שהיה ריח של צואת סוסים במסלול הריצה. מסתבר שזה לא היה רק הריח, אלא כמויות אדירות של צואה שכנראה נכנסו לפה של אנשים וגרמו להם לזיהומי מעיים.

רשויות הבריאות מדווחות כעת כי נורו-וירוסים יכולים לעבור דרך אוכל ושתייה מזוהמים או על ידי נגיעה במשטחים מזוהמים. הממונים על ענייני הבריאות של המרוץ אומרים כי זה לא ברור איך הרצים נדבקו בווירוס, משום שלא הוגש שם אוכל או שתייה, אך ההנחה היא כי מדובר בזיהום שהגיע מהבוץ, שכנראה נכנס לרצים לפה או לאף.

מסתבר שזה לא המקרה הראשון, גם בשנת 2012  דווח על מקרה בו 22 רצים במרוץ מכשולים, שהכיל גם בוץ, חלו בשלשולים קשים, דימומים רקטאליים והקאות. רשויות הבריאות ממליצים לתייג מרוצים מסוג זה כמהווים סכנה בריאותית, ולהזהיר משתתפים ממגע של בוץ בפיהם.

>> עוד ב-mako בריאות:
מה האימון המומלץ ביותר לקיץ?
האם נמצא הפטנט שירחיק מאיתנו יתושים?
מצעד 20 המאכלים הבריאים ביותר

בנוסף, אישה שהשתתפה במרוץ הבוץ בטקסס טוענת כי היא איבדה את ראייתה שאופן חלקי. היא מדווחת שלאחר כ-12 שעות מתום המרוץ היא הפסיקה לראות בעין אחת. רופאים שבדקו אותה מצאו שריטה על הקרנית שלה (שנגרמה כנראה מהעדשה שלה), והיא הזדהמה כנכל הראה כתוצאה מחשיפה לחיידקים בבוץ. רופאיה מאמינים שרק השתלת קרנית תוכל לעזור להחזיר לה את הראייה. 

(מקור)