במחלקת הפוריות של בית החולים אסותא אין רגע של נחת. לפני כחצי שנה פרשת החלפת העוברים בבית החולים בראשון לציון הסעירה את המדינה, ורק בשבוע שעבר, תינוק שנולד מהפרייה חוץ-גופית באסותא רמת החייל נמצא לא מתאים גנטית לזרע של אביו. כעת נחשף חשש לאירוע נוסף של בלבול במחלקת הפוריות, כך פרסמנו הערב (שלישי) לראשונה ב"תוכנית חיסכון". 

זוג שהגיע לפני כחודש למחלקת הפוריות בבית החולים אסותא ראשון לציון, טוען שייתכן שבבית החולים החליפו בין דגימות הזרע של הגבר לבין אלה של אדם זר. לאחר שהגבר מסר דגימת זרע, בית החולים נתן לבני הזוג טפסים רפואיים. זמן קצר לאחר מכן, שמו לב בני הזוג שמדובר בטפסים שמכילים נתונים של גבר אחר - שגם הוא מסר דגימת זרע בבית החולים.

המחדל באסותא (צילום: N12, 123rf)
בית החולים אסותא ראשון לציון | צילום: N12, 123rf

לאחר שהדבר התגלה, המנהל הרפואי בבית החולים התקשר לבני הזוג להתנצל. לטענתו, מדובר בטעות בהדפסה ולא בהחלפה בין דגימות. לאור המקרים האחרונים, בני הזוג חוששים שמדובר במחדל נוסף, ושבית החולים החליף בין דגימות זרע. באסותא, כמו במקרה שנחשף ברמת החייל, לא דיווחו למשרד הבריאות על המקרה.

עו"ד גלית קרגר, שמייצגת את בני הזוג, תקפה את אסותא על אי-לקיחת האחריות. "מאז קרות המקרה, הלקוחות שלי לא ישנים בלילה", אמרה. "הם חוששים שמישהי אחרת התעברה מהזרע של הלקוח שלי".

טיפולי פוריות (צילום: n12)
טיפולי הפריה, ארכיון. | צילום: n12

מבית החולים אסותא ראשון לציון נמסר בתגובה: "לא הייתה תקלה בפעולות של מעבדת הזרע שביצעו במקצועיות, אלא טעות פרוצדורלית אשר נעצרה בזמן, ולא נגרם נזק. אנו פועלים במקצועיות כדי להבטיח את איכות הטיפול".