אלפי אנשים בבריטניה זועמים, בעקבות הודעה על כך שהוחזרו לרשימת ההמתנה לפרוצדורות רפואיות והליכים "לא דחופים" שנקבעו מראש ליום הלוויה של המלכה.
החלפת מפרקים, ניתוחי קטרקט, בדיקות לידה וגם כמה בדיקות וטיפולי סרטן – כל אלה בוטלו או נדחו בשל ה"חג הלאומי" שהוכרז ביום הלווייתה של המלכה אליזבת שמתוכנן ל- 19 בספטמבר. גם שירות הבריאות הלאומי (NHS) כבר הודיע לרופאים שהם רשאים לסגור את שרותיהם ביום זה, כדי לחלוק כבוד למלכה, וכמה בתי חולים דחו גם פגישות שלא נחשבו דחופות.

אין ספק שמדובר במכה כואבת במיוחד, עבור חולים שנאלצו להמתין זמן רב לקבלת טיפול רפואי וכעת מוחזרים לרשימת ההמתנה. בפועל, יכולים לעבור חודשים רבים עד שהם ישיגו את התור המיוחל.
לפי דיווח של ה "Open Democracy" כמעט 6.8 מיליון אנשים בבריטניה המתינו למינוים בסוף יולי ויותר מ - 377,000 מהם חיכו שנה או יותר.

 

"אני בוכה בגלל הלווייתה הצפויה של המלכה", צייצה הגברת שרה לואיס. "לא מפני שאני עצובה מלכתה, אלא משום ששני אנשים שאני מכירה נאלצים לדחות את ניתוח השרירנים שלהם שבוטלו בעקבותיה".

אמנם הסרת שרירנים אינה נחשבת לפרוצדורה דחופה כיוון שגידולים אלה לרוב אינם סרטניים, אך המתנה כזאת עלולה לעלות למטופלים בהצטברות שלהם ובכאבים משמעותיים ברחם ובאזור האגן.

  "מחלות מסכנות חיים לא לוקחות ימי חופש", צייצה מגיבה נוספת, שהתלוננה על כך שרבים מאותם מטופלים שנדחו, כבר נאלצו להמתין יותר משנה - שנתיים בגלל המגיפה וסביר שיעבור עוד זמן רב עד שיצליחו לזמן תור חדש.