כמו שהנחליאלי מבשר על בוא הסתיו, כך היתושים מבשרים לנו שהקיץ בפתח. רק שהם אורחים ממש לא רצויים. אנחנו עוטפים את המיטה בכילה, מניחים רשתות בחלונות, מתמרחים במשחות אך הם לא מניחים. האם צמיד נגד יתושים יביא לנו את הישועה?

רעות מתל-אביב, שסובלת מאוד מעקיצות יתושים, שמעה על הצמיד במקרה מחברים ומיהרה לרכוש אותו. "אני והבת שלי, בת 4, מאוד סובלות מעקיצות: אצלי נשארות צלקות מהגירודים כמה חודשים אחרי שאני נעקצת, ואצל הבת שלי אני יודעת שצפוי לי לילה ללא שינה אחרי עקיצה, כי היא מתעוררת כל שעתיים מהגירוד ואנחנו מורחים לה פניסטיל או קלמין", היא מספרת. "הצמיד החדש שידרג לנו לגמרי את החיים והוריד את כמות העקיצות באופן דרמטי - בין אפס עקיצות ל-2-3 מדי פעם, לעומת 24 עקיצות שספרנו לה יום אחד, ממש לפני שהתחלנו להשתמש בצמיד". 

פאראקיטו הוא פטנט צרפתי שפותח ב-2006 על ידי חברת Ever Grinland, ומבוסס על שחרור איטי של תערובת של שמנים ארומטיים (לבנדר, גרניום, ציטרונלה, עץ האורן, פצ'ולי, ציפורן ומנטה) דרך טבלייה הנמצאת בתוך רצועת פלסטיק. לדברי יריב ארז ואורי לוין, בעלי חברת "פאראלייף" המייבאת את הצמיד, המוצר מתאים לתינוקות מגיל 0 וגם לנשים בהריון.

עד כמה הצמיד מרחיק יתושים?

"המוצר נמכר ב-20,000 בתי מרקחת באירופה ועד לפני חודשיים מכרו כ-14 מיליון טבליות. כנראה שהנתונים האלה מעידים על המוצר. על שטח הגוף של ילדים שהוא מצומצם זה עובד טוב יותר", הם מספרים.

ידוע על תופעות לוואי כלשהן? רגישות לחומרים?

"עד כה לא ידוע. הצמיד עשוי מניאופרן, חומר שמכינים ממנו חליפות צלילה. תפרו לו כיס רשת קטן, והטבלייה הפעילה נמצאת בכיס הרשת ומפיצה את השמנים הארומטיים. היא לא נוגעת בגוף האדם, לכן המוצר יכול להתאים גם לאנשים רגישים וגם לנשים בהריון. רמת הרעילות שלו נמוכה מאוד".

בלילה קושרים למיטה

גם בים אנחנו נעקצים, ולעיתים חוששים שהחומר שאנחנו מורחים על הגוף מאבד את האפקטיביות שלו. אז מה בדיוק קורה עם הצמיד במקרה הזה? ארז ולוין מספרים כי אפשר להישאר עם המוצר גם בביקור בבריכה עם כלור וגם בשהייה בים. "הרטבת המוצר לא פוגעת ביעילותו, והוא מגיע עם סקוץ' כך שזה מתאים לכל כף יד", הם מבטיחים.

מיהו קהל היעד של הצמיד?

"קהל מטיילים, תינוקות וילדים, וכל מי שרגיש או אלרגי לעקיצת יתוש, ומי שנוטה להיעקץ".

פאראקיטו, צמיד נגד יתושים (צילום: www.parakito.co.il)
את הצמיד אסור לכסות, אז בלילה מומלץ לקשור ליד המיטה | צילום: www.parakito.co.il

ממה מומלץ להימנע בעת הרכבת הצמיד?

"כיסוי של הטבליה עם שרוול ארוך או עם שמיכה פוגע ביעילות המוצר, עדיף להניחו ליד המיטה או לקשור לראש המיטה ולא לישון כשזה על היד, בנוסף, רוח חזקה שמייצר מאוורר מסיעה את הריח של הטבלייה ואז זה פחות יעיל".

רעות מספרת שהיא עדיין לפעמים מחזקת גם עם משחה, "אבל זה כנראה כנראה בגלל שאני לחוצת עקיצות", היא אומרת, ומוסיפה: "הבת שלי בחרה צמיד ורוד ונהנית ללכת איתו על הרגל כמו אקססורי. בלילה אני קושרת לה את הצמיד למעקה של המיטה, כי אם זה על הרגל והיא מתכסה זה לא אפקטיבי. לעצמי לקחתי צמיד לבן, ואמנם מבחינתי אקססורי זה לא, אבל זה שווה לי את ההגנה מיתושים. באופן כללי אני מעדיפה את זה על הרגל כי על היד הריח מציק לי, ועל הרגל כמעט ולא מריחים.  לאחיינית שלי, אגב, בת השנה וחצי קושרים את הצמיד לגופיה מאחור, אחרת היא מורידה אותו". 

וכמה יעלה לכם התענוג? ערכת צמיד כוללת גם 2 טבליות ומחירה בין 90-100 שקל, כל טבלייה טובה ל-14 יום. מחיר זוג טבליות-55 שקל. את המוצר ניתן למצוא בחנויות מטיילים, ובבתי מרקחת. 

 >> איזה אימון כושר הכי כדאי לעשות בקיץ?