הטיפול: ניקוז לימפתי. כלומר: הגברת קצב הוצאת רעלים מהגוף.

למה: במקרה שלי - הרבה שעות עבודה מול המחשב ומעט מדי ספורט.
כשאורח החיים בריא ועתיר פעילות מערכות הלימפה מתפקדות לרוב כראוי. התנועה מסייעת בתפקוד מערכת הלימפה לנקז רעלים החוצה מן הגוף. לאנשים רבים אורח החיים המודרני (תחבורה במקום הליכה), סגנון העבודה (ישיבה מרובה), זיהום האויר והמזונות המתועשים שאנו צורכים מקשים על תהליכי ההתנקות הטבעיים של גופנו, וחשוב לציין - גם סטרס מוcיל במערכה. וכשמערכות הלימפה אינן מתפקדות הגוף מרגיש עייף וכבד, ומתקשה להיפטר מנוזלים מיותרים - מה שיכול לגרום להשמנה והתנפחות. בטווח הארוך גדל הסיכוי למחלות כגון סוכרת, בעיות כולסטרול ותפקודי כבד ועוד.

מה זה עושה: השפעה חיובית על כלי הדם, מערכת הלימפה והרקמות.

וגם על הדרך: מפחית צלולילט ויעיל נגד דליות, שגם הם תוצר של תפקוד לקוי של מערכת הלימפה שאינה מתפקדת ומתנקה כראוי, ולכן נוצרים בה חסמים.

איך זה עובד: ואקוסטיילר הוא מכשיר שפותח על מנת לספק דם לרגלי האסטרונאוטים כשהם נמצאים במצב של חוסר משקל, אך עם הזמן אומץ המכשיר לשימוש רפואי וקוסמטי על פני האדמה. זהו מכשיר המזכיר MRI בצורתו, והוא מפעיל לסירוגין לחץ שלילי שמרחיב את כלי הדם ויוצר חדירה מוגברת של פלסמה וחמצן, וגם לחץ חיובי (לסירוגין) שגורם להתכווצות כלי הדם ושאיבת פסולת ופחמן דו חמצני החוצה, דרך זיעה, שתן וכו'.

למי עוד מומלץ: לכל מי שסובל מבצקת לימפתית, הפרעות במחזור הדם, רגליים סוכרתיות, נקע, מצב שלאחר שבר. המכשיר מאיץ תהליכי החלמה, כשישנם רופאים קונבנציונאלים המפנים להשלמת טיפול במכשיר זה. בארץ הוא אינו כלול בסל הבריאות, לעומת מדינות אירופאיות המחזיקות אותו בבתי החולים.

משך הטיפול: חצי שעה. מומלץ 10 טיפולים לפחות לאפקטיביות, לאחר מכן טיפול תקופתי לתחזוקה.

תכל'ס, איך היה: הטיפול בסך הכל פשוט ונעים. שכבתי על מיטה שחצייה גליל מתכת גדול, המכסה בואקום, ע"י פעולת נעילה ידנית את פלג הגוף התחתון. אז מתחילה פעולת שאיבה לפרקים קצרים שמעודדת נשימה עמוקה ומרגיעה, כך שלאחר מספר דקות הפכתי מנומנמת. אגב, אפשר לקרוא ולשחק קנדי קראש באייפון תוך כדי בקלות.

מי המטפל: אאידה תדהר, ביוכימאית רפואית, בעלת מרכז אספאידה. "זו רפואה עתידנית ברמת התא. כשהתא עייף הוא נותן אותות קטנים כגון עייפות, כאבי ראש וכל מיני כאבים קטנטנים שאנו נוטים להתעלם מהם. כשהתא כבר נהיה חולה רק אז אנחנו מתייחסים, כי יש סימנים גדולים. הווקומד מאפשר לטפל באנשים בריאים כפעולת מנע למחלות כרוניות".

כמה בכיס: 250 שקל לטיפול בודד, 180 שקל לטיפול בהתחייבות ל-10 טיפולים.

איפה: אספאידה, בנימין מטודלה 32, תל אביב.

>> הכירו את התרגיל שיכניס אתכם הכי מהר לכושר