ארגוני הבריאות בעולם שבים ומציינים את חשיבות השימוש במסכה ככלי למניעת הידבקות בווירוס הקורונה. המסכה חוסמת את ההפרשות ואת הנוזלים הנפלטים מדרכי הנשימה, וכך היא למעשה מגנה הן על מי שעוטה אותה והן על הסביבה.

למרות זאת, קשה להתעלם מהחסרונות ומאי הנוחות הכרוכים בשימוש קבוע במסכה, בייחוד בתקופת ימי הקיץ המיוזעים בישראל. "עטיית המסכות שנכפתה עלינו הפכה למטלה מאתגרת מאוד במזג האוויר הקיצי והדביק המאפיין את אזורנו", מאשרת ד"ר להבית אקרמן, מומחית לרפואת עור. "אם בימי קיץ רגילים העור שלנו נאלץ להתמודד עם חום ולחות, הרי שכעת המשימה קשה ומסורבלת פי כמה. המסכה למעשה יוצרת סביבה אטומה, לא מאווררת, לחה וחמה, שלעיתים רבות גורמת לפריחות ולגירויים העלולים להוביל לגרד, לקילופים ואדמומיות בעור".   

מסכה בקיץ  (צילום: shutterstock| Alliance Images)
בנוסף למסכה, העור שלנו נאלץ להתמודד עם חום ולחות | צילום: shutterstock| Alliance Images

                                                                                       

ד"ר אקרמן מסבירה שהתופעה מחמירה אף יותר כאשר מי שעוטה את המסכה סובל מאקנה. "באופן טבעי, העור שלנו מפריש שומן טבעי הדרוש לשמירה על שלמותו ותפקודו התקין. אולם, בגיל ההתבגרות הגוף עובר שינויים הורמונליים משמעותיים, וכתוצאה מהם מתרחשת הפרשה מסיבית של שומן מנקבוביות העור. חלק מהנקבוביות נסתמות והופכות לפצעונים דלקתיים שהם למעשה האקנה. חשוב לציין שהגורם המכריע בהיווצרות האקנה הוא עור שמן, ולכן עודף שומן שמצטבר עליו כתוצאה מהשילוב של לחות, טמפרטורה חמה ועטיית מסכה – עלול לעודד את הופעה האקנה. אגב, התופעה יכולה להימשך ולחזור על עצמה לא רק בגיל ההתבגרות. היא מתרחשת גם כתוצאה משינויים הורמונליים מכל סוג, מתזונה שומנית ולא נכונה וגנטיקה ותכונות טבעיות של העור".

אוקי, אז איך נשמור על עור הפנים?

אם שימוש במסכה עושה רע לעור הפנים שלכם, תוכלו להתעודד בעובדה שיש מה לעשות כדי לשפר את העניין. "קודם כל, חשוב לשמור על העור נקי ויבש עד כמה שניתן", ממליצה ד"ר אקרמן. "יש להסיר עודפי שומן ע"י שטיפה במים וסבון פנים עדין, גם בבוקר לפני היציאה עם המסכה וגם בערב לאחר שמשתמשים בה לאורך היום. מעבר לכך, בימים אלה מומלץ לסגל שגרת טיפוח שונה, ולעבור לתכשירים בעלי מרקם קליל ודלי שומן. כמו כן, רצוי לחסוך בשכבות – במקום להשתמש בלחות, סרום, הגנה ומייקאפ למשל, אפשר להשתמש בקרם דמי מייקאפ טריפל. בצורה כזאת, ניתן להפחית את הסביבה הדביקה שגורמת ליותר גירוי בעור. ולבסוף – זכרו שגם בלילה חשוב להקפיד על שגרת טיפוח ולהשתמש ברכיבים פעילים שמסייעים בחידושו".

סבוקלם יאנג  (צילום: דרור עינב)
לסובלים מאקנה: סדרת מוצרי "סבוקלם יאנג" | צילום: דרור עינב

למי שסובל מאקנה ד"ר אקרמן ממליצה להתמקד בפתיחת הנקבוביות הסתומות, ובאיזון ההפרשות השומניות על פני העור. מוצרי סדרת "סבוקלם יאנג" למשל, ממש נולדו עבור מטרה זו. הם מכילים את שמן מאנוקה, שמקורו בניו זילנד, ומעושרים בוויטמינים, מינרלים וצמחי מרפא המסייעים בטיפול וטיפוח עור שמן ובעייתי.

_OBJ

הסדרה כוללת:

  • ג'ל ניקוי עדין לניקוי יסודי של הפנים שאינו גורם לייבושו.

  • קרם לחות דל שומן על בסיס מים, הנספג ביעילות בעור מבלי להשאיר ברק או תחושת שמנוניות

  • מסכת בוץ לניקוי וטיהור יסודי, לשימוש פעמיים עד שלוש פעמים בשבוע.

  • תרחיף לטיפול נקודתי בפצעונים, הסופח את עודפי השומן והלחות ומכווץ את הנקבוביות.

 

רוצים לדעת מהי הדרך הנכונה והבריאה לטיפול בעור שסובל מאקנה? צפו במדריך המלא