1. הכובע הוא חברו הטוב של האדם

מכירים את האנשים האלה שחושבים שלדבר על הקרחת המתהווה שלכם זו דרך לגיטימית 'לשבור את הקרח׳ או סתם להתחיל שיחה? המשפטים תמיד חוזרים על עצמם: ״אז מה, גם אבא שלך קירח? ומה עם סבא, גם הוא היה?״, ״באיזה גיל התחלת לאבד את השיער?״ וכמובן - ״נו, כבר קבעת טיסה לטורקיה?״, בתוספת קריצה וטפיחה סחבקית על הגב. בינינו, גם אם אתם מרגישים הכי בנוח עם המראה שלכם (ואין סיבה שלא), לא תמיד מתחשק לכם שהוא יהיה חלק מנושאי השיחה עם זרים (או אפילו עם החבר׳ה).

בגלל שאין לכם חשק לחנך את כל העולם ואחותו, כובעים הם פתרון מצוין - כובע מצחייה, כובע קסקט (סטייל הצ'ייסר) או כובע גרב, כולם יעשו את העבודה ויסיטו את נושא השיחה ממה שקורה לכם על הראש כרגע. רק עצה מאיתנו, אם תבחרו לחבוש תרבוש או סומבררו יש סיכוי טוב שתשומת הלב לראש שלכם רק תגדל.

2. הילד הזה הוא אני (נשבע)

תמונות עבר הן משהו שתמיד נע בין המרגש למביך רצח. מדובר על מופע של נוסטלגיה מהחיים שלכם הכולל דמויות עבר מפתיעות שעושות קאמבק כמו רייצ'ל הבחורה האוסטרלית שפגשתם בטיול אחרי הצבא (בסוף היא לא התגיירה ולא התחתנתם), ג'וני הכלב של המשפחה שאכל לכם פעם את הכומתה והמורה לחינוך גופני שתמיד ירד עליכם כי לא ידעתם לעשות פוש-אפס. רק מה, עבור אנשים עם קרחת, התמונות האלה תמיד מעלות שאלות נוספות: ״אחי, לא ידעתי שהיית פעם מתולתל/בלונדיני/היה לך קארה?!״. כן, השיער שלכם, זה שהיה בעבר חלק דומיננטי בחייכם חוזר בסיבוב כשמדובר בתמונות עבר, ואיתו זיכרונות מימים בהם התעכבתם לפני היציאה מהבית כי התלבטתם אם שווה לשים ג׳ל או לנסות תספורת של רונאלדו. תכלס, עכשיו כשאתם עם קרחת נחסך לכם הרבה זמן.

גבר קירח (צילום: shutterstock By Irina Bg

)
צילום: shutterstock By Irina Bg

3. חכם בשמש

מגיל קטן אתם שומעים מההורים שלכם כמה מסוכנת החשיפה לשמש (ובצדק) אבל בואו נודה על האמת - לא תמיד כיף להיות הילד עם משקפי השמש הגדולים והריח של קרם ההגנה. בקיצור, מפה לשם, השנים חולפות והמפרצים גדלים ופתאום אתם מתחילים להבין שוואלה, השמש הזאת נותנת לכם בראש. כמי שחווה כווית שמש אחת (או שלוש) אתם מקפידים להימרח בכל יציאה מהבית ופתאום הטיפים שקיבלתם מדודה מירה נשמעים לכם ממש הגיוניים. כן, גם כשזה נוגע לשיער, תמיד צריך להסתכל על חצי הכוס המלאה, גם אם במקרה שלנו הכוס היא בכלל תרסיס הגנה SPF50+.

4. סקס-אפיל בשפע

הנסיך הארי, דווין ׳דה רוק׳ ג'ונסון וגם האיש העשיר בעולם ג'ף בזוס - מדובר ברשימה חלקית ביותר של גברים ששיער מלא הוא לא בדיוק התכונה הבולטת שלהם. בכל זאת, כולם גברים מלאי כריזמה, סקס-אפיל וכישרון שמשחקים אותה בענק. אנחנו לא טוענים שיש קשר בין השיער שיש או אין לכם על הראש ובין הצלחה בחיים אבל אנחנו גם קצת כן. האמת היא שבמפרצים, ואפילו בקרחת יש המון סקס-אפיל. אנחנו מכירים אנשים מכל המינים והמגדרים שאומרים בגאון שהם מעדיפים בן זוג קירח לגמרי ויש מחקרים שאף טוענים שמפרצים מעידים על חוש עסקי מוצלח. בקיצור, בפעם הבאה שמישהו נועץ לכם מבט בקרחת, תבטלו רגע את הקולות המתגוננים בראש שלכם ותחשבו שיש סיכוי שהוא/היא בכלל חושב/ת שאתם בטח ממש מוצלחים.

5. לנעוץ מבטים בשיער של אחרים

בפעם האחרונה שבדקנו, נעיצת מבטים עדיין הייתה בגבולות החוק (אתם יודעים, כל עוד זה נעשה בסיטואציות הולמות כמובן), אבל גם אם היא נעשית בתמימות היא יכולה לגרום לחוסר נוחות. אנשים עם קרחת מכירים את הסיטואציה הזאת היטב. אתם יושבים עם החבר׳ה באיזה בר ופתאום מגיע מלצר עם בלורית מטורפת, קו שיער מושלם כל כך עד שאתם לא מצליחים להוריד ממנו את העיניים. בכלל, האובססיה לשיער של אחרים גורמת לכם לתייג את החברים שלכם בראש לפי מי בעל השיער הכי טוב ועד זה שיש לו קרחת אפילו בוהקת יותר משלכם (שבמקרה או לא הוא גם האדם שאתם מרגישים הכי בנוח לידו). חשוב לזכור - כולנו מקנאים לפעמים בתכונות פיזיות שלא קיבלנו, בין אם זה שיער שופע, עוד 10 ס״מ לגובה או אף ישר במיוחד. הנחמה? האדם שאתם נועצים בו מבט בטוח מקנא בכם על משהו אחר.

אחרי שהנהנתם מתוך הזדהות לאורך הכתבה, הגיע הזמן להודות שזה גם בסדר להרגיש פחות סבבה עם העובדה שאתם מתקרחים. אנחנו מאמינים שכל אחד (ואחת) יפים בדיוק כמו שהטבע יצר אותם. אם אתם מרגישים פחות בנוח עם המפרצים הגדלים שלכם וכבר הבנתם שירשתם את הקרחת מאבא, תדעו שאפשר להיות חזקים מול הגנטיקה. אז לפני שאתם רצים לקבוע תור לספר כדי שיעשה לכם גלח, כדאי לדעת שקיימים תכשירים תרופתיים לטיפול בהתקרחות ונשירת שיער.

 

*התוכן בערוץ זה אינו מהווה חוות דעת מקצועית, המלצה, תחליף להתייעצות עם מומחה או קבלת ייעוץ רפואי.