בואו נודה על האמת, לא פעם כשאנחנו חושבים על סקס אנחנו באים מכווני מטרה: אורגזמה. היא המניע, היא הסיבה, והיא האינסנטיב לחגיגה. ואגב, לא בכדי. מדובר במנגנון אבולוציוני גאוני, שנועד להבטיח את המשך קיומו של המין האנושי, שלולא התגמול שהוא מביא איתו קשה להאמין שמישהו היה מתנדב מרצונו לבצע את כל הפעולות הכרוכות בכך. החיבור בין סקס ומרכז העונג במוח הוא חיבור עתיק יומין, אוטומטי ממש, ומבחינת ההתרחשות העצבית המתרחשת שם, אין הדבר שונה מכל התמכרות אחרת המפעילה מניפולציות על מרכז העונג, שרק שמבקש מאיתנו לחזור על הפעולות שמפרישות לו את הממתקים ההורמונליים שעושים לו טוב. 

 >> לייק בפייסבוק כבר עשיתם?

האם הייתם יכולים לתאר לעצמכם סקס בלי פורקן?

ברגע הראשון זה מרגיש כאילו ניטל העוקץ, אם לא לגמור, אז בשביל מה בכלל? אבל ברגע הבא התודעה נפתחת - אתם לא יוכלים להאמין אילו גילויים עומדים להיפתח בפניכם אם תהפכו את המיניות שלכם למיניות מודעת.  

כמעט כמו  בכל דבר בעולם המערבי, התוצאה הפכה לשאיפה הגדולה ביותר. אנחנו חדורי מטרה, נמדדים על סמך תוצאות ומודדים את עצמנו לפיהן, רוצים הכל ומהר, בלי לתת את הדעת על הדרך. התוצאה חשובה ונהדרת, אך הדרך אליה חשובה לא פחות. בעוד התוצאה רגעית וחולפת, הדרך נמשכת, מבקשת התמדה, למידה והתפתחות.

מהי מיניות מודעת ובמה היא שונה מסקס רגיל?

במשך שנים למדנו להאמין כי סקס הוא עניין גופני, צורך אבולוציוני שאיכשהו נמצא תמיד בתחתית סדר העדיפויות, אלא שההפך הוא הנכון. כל התרבויות והדתות העתיקות ידעו את הסוד הגדול של האנרגיה המינית והמליצו לנו לקדש ולטפח אותה. אנרגיה מינית יכולה להיות עוצמתית כל כך, עד כי יש באפשרותה לפתוח חסימות אנרגטיות בגוף ובחומר. ועכשיו רק תחשבו מה קורה אם אנחנו מעירים בתוכנו את האנרגיה המינית, ואז במקום לשחרר ולהתפרק החוצה, רגע לפני, אנחנו מזרימים אותה חזרה פנימה, ובכך זוכים לכל הסגולות המרפאות שלה מבפנים, כמו פצצה מטאורית שמתפוצצת בתוכנו, מסרקלת את האנרגיה המינית ומגבירה את הוויטאליות והתשוקה לטרוף את העולם.

מרגלית והאישה
מרגלית והאישה | צילום: באדיבות המצולמת

אז איך הופכים את המיניות למיניות מודעת? איך תוכלו להתחבר גם אתם לאורניום המועשר והטבעי הזה? ולמה דווקא אי-פורקן מיני יעיף לכם את חיי המין? כמה נקודות פרקטיות להפליא שיעניקו לכם את המפתח לארץ הפלאות:

 1. נכנסים למיטה עם מה שיש: כואב הראש בדיוק ברגע שצריך להיכנס למיטה? מעולה. עייפות נוחתת? אחלה. הכל בסדר והכל טוב. כשאנחנו מתחילים לתרגל "מיניות מודעת" - אנחנו למעשה מתאמנים על נוכחות ברגע, על חיבור עמוק לעצמנו, ומכאן גם לפרטנרים שלנו. הקבלה הבלתי מעורערת של כל מה שנמצא כרגע מאפשרת שחרור עמוק (מתלות, מפחד שלא יאהבו אותנו, או מכל ניסיון להרשים ולרצות) וממילא פותחת צוהר לאינטימיות חדשה, חפה ממניירות ומסכות.
 2. חוזרים לנשימה מודעת: אין דרך מעולה יותר לחזור לנוכחות מלהיות מודעים לנשימות. לא בכדי אנחנו מתנשפים בעת מעשה אהבים, בפראנה שלנו, בנשימה, זורמת האנרגיה המינית ועוצמתה תלויה גם בעוצמת הנשימה. מקדו את התודעה והזרימו באמצעות הנשימה אנרגיית מין לכל גופכם, עד הקצוות של ראשכם ואצבעותיכם. הזרימו הלאה את האנרגיה גם אל אהובכם, זה עומד לקחת אתכם לשיאים חדשים, באחריות. 
 3. מתחברים לאנרגיית החיים: האנרגיה המינית היא האנרגיה שבאמצעותה אנו בוראים חיים. זוהי אנרגיה עוצמתית ועליה להיות מטופלת ומטופחת בהתאם. ייחסו כבוד למיניות שלכם, טפחו את התשוקה הזוגית והשקיעו בעצמכם ובמה שמענג אתכם. בתפיסת האירוודה מאמינים שמיניות טובה בין בני זוג היא הבסיס לנבא זוגיות מוצלחת וארוכת שנים. או כמו שאומרת אשתי "סקס טוב - הכל טוב".
 4. נגמלים מהתמכרות: אחרי שמבינים שהאורגזמה והריצה אחריה מונעות מאיתנו חופש בחירה, מה דעתכם לוותר עליה? לפחות זמנית. אורגזמה זה דבר נפלא ועוצמתי, אך יש גם מעבר… אם חשבתם שחוויתם הכל - נסו את אתגר 21 יום ללא גמירה ותחזרו לספר. מדובר באתגר מעולם הטנטרה שבמהלכו ניתן לעשות הכל! חוץ מלהגיע לפורקן מיני חיצוני. האתגר  נמשך 21 יום, כי זה הזמן להטמעת התניה חדשה במוח. זה כמו להתאמן על שריר - לא נוח תמיד, כואב לפעמים, אבל אחר כך השריר החזק והמהודק עוזר לכם לעשות דברים שלא חלמתם לעשות. הביאו בחשבון שזה יכניס לא מעט ריגוש למערכת היחסים שלכם, אך מעבר לכך יאפשר לכם לגלות מחדש את הגבולות שלכם, לעדן את התחושות ולהיות בערנות לרטטים העדינים הזורמים בכם.
  עוד ב-mako בריאות:
  >> רוני מ"חתונה": זה התפריט היומי שלי
  >> חשבה שזו עייפות רגילה – ואז גילתה את האמת
  >> חוקרים עונים: האם נצטרך סגר במקרה של גל שני?
 5. מתחילים לשחק: זוכרים איך בילדותכם התרגשתם לגלות משחק חדש? את אותה התלהבות נסו לגייס בעצמכם גם עכשיו. החיים הם משחק, והמיטה שלכם היא המגרש!  שנו את כל הדרך שבה אתם מתייחסים למיניות. אל תיקחו אותה כמובן מאליו, צאו מתחושת המחויבות והשגרה. ובמקום זאת גשו אליה נרגשים, נלהבים, מסוקרנים. התחברו לווייב של משחק מגניב וצאו למסע של גילויים עצמיים. וזוגיים.  

פריידי מרגלית - חוקרת תודעה, מייסדת תפיסת "המטאיזם" ועומדת בראשה של קהילת מרחב מודעות. אירוע "לצאת מהמטריקס" – לראשונה בלי לצאת מהבית - בהרשמה כאן