1. בלו עם משפחה וחברים
  על פי מחקרים, מגורים משותפים עם אנשים שאתם אוהבים - משפחה, חברים או בן/בת זוג - יכולים להפחית את הסיכון למחלות לב. על פי 34 מחקרים שבהם השתתפו יותר משני מיליון אנשים משני המינים, גרושים ורווקים נמצאים בסיכון גבוה יותר לפתח מחלות לב, בהשוואה לאנשים נשואים או כאלה שנמצאים בזוגיות או גרים עם אנשים נוספים - ללא קשר למין, למצב סוציו-אקונומי ולמיקום דמוגרפי. אז אין זה משנה אם אתם בזוגיות או לא, אם אתם יכולים, עברו לגור עם האנשים האהובים עליכם ביותר, שמפיגים את תחושת הבדידות ועושים לכם טוב בלב. 
  זוגיות (צילום: צילום מסך מתוך ווטסאפ)
  צילום: צילום מסך מתוך ווטסאפ
 2. אמצו כלב
  אם בבעלותכם חיות מחמד אתם כבר יודעים כמה שמחה ואושר הם מכניסים הביתה. הם תמיד מוכנים לתת ליקוק, להתפנק ולאהוב. על פי מחקרים, מכל בעלי החיים, כלבים הם השותפים הטובים ביותר עבור אנשים בודדים או קשישים. אז קדימה, זה בדיוק הזמן ללכת לאחד ממקלטי הכלבים הקרובים לביתכם, וכך לא רק שתצילו כלב ותעניקו לו בית אוהב, גם תתנו המון לעצמכם.
  אימוץ כלבים (צילום: Christin Lola | shutterstock)
  צילום: Christin Lola | shutterstock
 3. סקס
  בעוד שאנשים רבים, ובעיקר חולי לב, חוששים כי קיום יחסי מין עלול לגרום להם להתקף לב, מייקל בלאה, מנהל מחקרים קליניים באוניברסיטת ג'ונס הופקינס בבולטימור דווקא מעודד אנשים לעשות סקס וכמה שיותר. "אם אתה כשיר מספיק כדי לרוץ קילומטר או לטפס במדרגות בלי קושי, אתה יכול לקיים יחסי מין", אומר בלאה. לא רק זאת, אלא שעל פי מחקרים, אורגזמה פעמיים עד שלוש בשבוע יכולה לשפר את בריאות הלב וכלי הדם. אז נכון, יש גם מומחים שאומרים כי אלה עשויות להיות ההשפעות הכלליות של חיים מאושרים, יותר מאשר ההשפעות של יחסי המין עצמם, אך כך או כך, אנחנו בטוחים שההמלצה הזו תמצא חן בעיני הרבה אנשים.
  סקס (צילום: צילום מסך מתוך ווטסאפ)
  צילום: צילום מסך מתוך ווטסאפ
 4. צאו לחופשה
  מי לא אוהב חופשה? כמה ימים ואפילו יותר מחוץ לשגרת העבודה יכולים לעשות טוב לנפש ולגוף. על פי מחקר שנערך באוניברסיטת סירקיוז  שבארצות הברית, לאנשים הנופשים בתדירות גבוהה יש פחות מחלות מטבוליות, ולכן הם נמצאים בסיכון נמוך בהרבה למחלות לב. ואיזה מזל שממש עכשיו מתחילים להיפתח המלונות שוב - כי זה הזמן לחופשה ארוכה ומרגיעה.
  חופשה (צילום: nicepix | shutterstock)
  צילום: nicepix | shutterstock
 5. לכו ללמוד משהו שמעניין אתכם
  נכון שלימודים עשויים להלחיץ בתחילה, אך מחקרים מראים שיש בהם יתרונות לטווח הארוך - כל 3.6 שנים שאתם מבלים בלימודים מפחיתים בשליש את הסיכון לחלות במחלות לב וכלי דם. על פי מחקרים, בעלי השכלה גבוהה מודעים יותר לחשיבותה של הפעילות הגופנית, מעשנים פחות ומנהלים אורח חיים בריא יותר. כמו כן, החוקרים שיערו כי כיוון שאנשים משכילים מודעים יותר לסימני האזהרה של מחלות לב, הם עשויים לפנות לרופא ברגע שהם מבחינים בתסמינים. אז אם יש משהו שתמיד רציתם ללמוד ולא למדתם, זה הזמן להגשים את החלום ולהירשם ללימודים. זה טוב לכם וטוב ללב שלכם.
  לימודים (צילום: צילום מסך מתוך ווטסאפ)
  צילום: צילום מסך מתוך ווטסאפ