ההתמודדות עם מחלה כרונית לא מסתכמת רק בתרופות וטיפולים (במקרים שאכן יש כאלו), כי מעבר למחלה עצמה עלול להצטבר תסכול רב של חוסר ידיעה מול אופי והשפעות המחלה שיכולות, התפרצויות מפתיעות שחוזרות שוב ושוב באופן לא מתוכנן והידיעה שיתכן והמחלה תמשיך לתקוף שוב ושוב.

מפורסמות רבות בחרו במהלך השנים לשתף במחלות הכרוניות שהן סובלות מהן וחיות לצידן, חלקן נדירות ביותר, כאשר לצד התהליך הנפשי שהן עצמן עוברות בהתמודדות מול המחלה הן בחרו 'לדברר' את התופעות הלא בהכרח נעימות ולסייע בהסרת מעטה הבושה מתופעות שעדיין יש כאלו שמנסים להסתיר.

עקבו אחרינו בפייסבוק ותקבלו את כל הכתבות ישר לפיד > 

View this post on Instagram

A post shared by Jada Pinkett Smith (@jadapinkettsmith)

ג'יידה סמית: "הגיע הזמן לשחרר"

השחקנית ג'יידה סמית שעלתה לאחרונה לכותרות בעקבות תקרית האוסקר, שיתפה בשנים האחרונות יותר מפעם אחת על מחלת ה"אלופציה אראטה" שעימה היא מתמודדת, כאשר בחודש יולי האחרון היא החליטה בהשראת בתה ווילו בת ה-21 להתחדש בקרחת ולצד תמונה משותפת היא כתבה: "ווילו גרמה לי לעשות את זה כי הגיע הזמן לשחרר". בסרטון שהעלתה לאינסטגרם לאחרונה היא אמרה כי: "אני וההתקרחות הזו נהיה חברים... נקודה".

View this post on Instagram

A post shared by Lady Gaga (@ladygaga)

ליידי גאגא: "להתעורר כל יום בלי לדעת איך תרגישו"

בשנת 2016, ליידי גאגא חשפה באינסטגרם שהיא סובלת מכאב כרוני אך לא מסרה פרטים נוספים. שנה לאחר מכן היא צייצה בטוויטר שהכאב הכרוני איתו היא מתמודדת נובע ממחלת הפיברומיאלגיה. בספטמבר 2017 היא אושפזה בשל כאבים עזים וביטלה מספר הופעות. לאחר מכן היא שיתפה יותר במגזין ווג וסיפרה כי "כאב כרוני אינו בדיחה".

"אני מתעצבנת על אנשים שלא מאמינים שפיברומיאלגיה אמיתית", אמרה. "עבורי, ואני חושבת שעבור רבים אחרים, זה שילוב של חרדה, דיכאון, PTSD, טראומה והפרעת פאניקה, שכולם שולחים את מערכת העצבים להילוך יתר, ואז יש כאב עצבי כתוצאה מכך. זה כל יום להתעורר בלי לדעת איך אתם הולכים להרגיש".

View this post on Instagram

A post shared by Selena Gomez (@selenagomez)

סלינה גומז: "חייבת להזכיר לעצמי שזו לא חוויה שלילית"

בספטמבר 2017, סלינה גומז דיווחה באינסטגרם שעברה השתלת כליה - עקב מאבקה בזאבת - שנתרמה על ידי חברתה הטובה. לאורך השנים היא שיתפה מספר פעמים על התמודדותה עם המחלה החל מטיפולי כימותרפיה בשנת 2015 והתקופה שבה עלתה במשקל: "יש לי זאבת ואני מתמודדת עם בעיות בכליות ולחץ דם גבוה, אז יש לי לא מעט בעיות בריאותיות להתמודד איתן, והתקפי חרדה ודיכאון עקב האבחון. בריאיון נוסף היא סיכמה כי: "בסופו של יום, אני חושבת שכל הדברים שעברתי עשו אותי והגדירו את כל מה שאני כרגע. אני חושבת שזה דבר ממש יפה, ואני חייבת להזכיר לעצמי שזו לא חוויה שלילית".

View this post on Instagram

A post shared by YOLANDA (@yolanda.hadid)

יולנדה חדיד: "למדתי לאהוב כל חלק בי בלי להתנצל"

מאז אובחנה ב-2012, יולנדה חדיד כוכבת "עקרות בית אמיתיות בוורלי הילס" תיעדה בבלוג את המסע שלה עם מחלת ה-ליים ממנה היא סובלת, כולל הטיפולים השונים שעברה לאורך השנים. בשנת 2015 חברותיה של חדיד מהסדרה הצטרפו אליה בהפצת המודעות למחלת ליים על ידי השתתפות בקמפיין שעודד אנשים להצטלם עם ליים אמיתי. 

"אני רק יכולה לקוות שעל ידי שיתוף המסע הלא כל כך זוהר הזה, מיליוני חולי ליים המוזנחים יזכו להכרה רפואית במחלתם ובטיפול המתאים לכל השגה", כתבה באינסטגרם והוסיפה כי היא לא מבקשת רחמים. "למדתי לאהוב כל חלק בי בלי להתנצל".

בתה של יולנדה, הדוגמנית בלה חדיד חשפה בשנת 2016 כי היא גם סובלת מהמחלה ופירטה על הקשיים שהיא חווה יום יום. "אני סובלת מלפחות 10 סימפטומים כל יום מאז גיל 14, אבל בצורה יותר אגרסיבית מגיל 18".

View this post on Instagram

A post shared by Lena Dunham (@lenadunham)

לינה דנהאם: "אני זקוקה לתמיכה, לא רק מחבריי"

דנהאם חשפה בעבר את הההתמודדות שלה עם חרדה, התמכרות לכדורים ומחלת האנדומטריוזיס, שאילצה אותה לעבור ניתוח כריתת רחם, שיתפה לפני כשנתיים כי היא סובלת ממחלה שמעטים מכירים - תסמונת אהלרס-דנלוס.

לאחר שצולמה עם מקל הליכה היא הסבירה בפוסט איך חיים עם המחלה הנדירה: "התפרצות של תסמונת אהלרס-דנלוס משמעותה שאני זקוקה לתמיכה לא רק מחבריי, אז תודה מקל הליכה מתוק! במשך שנים, התנגדתי לעשות כל דבר שיכול להקל את מצבי הפיזי, התעקשתי שמקל הליכה 'הופך דברים למוזרים', אבל זה הרבה פחות מוזר שאני יכולה להיות פעילה מאשר להישאר במיטה כל היום".