בגיל 75 ואחרי שעבר לאחרונה טיפול בערמונית מוגדלת, ארמון בקינגהאם יצא אתמול (שני) בהצהרה רשמית כי המלך צ'ארלס אובחן כחולה בסרטן. בשבוע שעבר עבר המלך הליך רפואי לטיפול בבלוטת הערמונית, ובילה 3 לילות בבית חולים פרטי בלונדון.

"במהלך ההליך האחרון שעבר המלך לטיפול בערמונית מוגדלת במצב שפיר, נושא מדאיג אחר נרשם. אבחון עוקב לאחר מכן זיהה סוג של סרטן", נכתב בהצהרה הרשמית מטעם הארמון. "הוד מלכותו החל היום בלוח זמנים של טיפולים קבועים, שבמהלכם הומלץ לו על ידי רופאים לדחות את תפקידיו מול הציבור". עוד צוין בהצהרה הרשמית כי המלך "נשאר חיובי לגבי הטיפול שלו, ומצפה לחזור לתפקיד הציבורי המלא בהקדם האפשרי".

אומנם הארמון טרם חשף את סוג הסרטן שממנו סובל המלך, אבל האם בכל זאת יש דרך לדעת? את השאלה הזאת הפנינו אל פרופ' עידו וולף, מנהל המערך האונקולוגי באיכילוב. "במצב של ערמונית מוגדלת מתחילים ברור שכולל בתחילה הדמיות כגון CT, MRI של האגן ולפעמים גם של הבטן. כיוון שמדובר במלך, אני מניח שעשו לו את כל הבדיקות האפשריות", הוא מסביר.

הנסיך הארי, המלך צ'ארלס, הארי, צ'ארלס (צילום: 	Samir Hussein, getty images)
צרות בארמון. עם הבן הארי | צילום: Samir Hussein, getty images

לגבי סוג הסרטן, מסביר הפרופ' שלמעשה בדיקות אלה מאפשרות לאבחן כמעט כל סוג של סרטן. "זה יכול להיות כל סוג של גידול שניתן לראות בעיניים, ולא כאלה שמאובחנים בשיטות אחרות כמו למשל סרטן הדם שמאובחן באמצעות בדיקות דם ואחרות. ייתכן שמדובר בסרטן לבלב, מעי, קיבה – הכל יכול להיות. זה בעיקר תלוי במיקום שבו הבדיקה מתמקדת – כלומר אם בדקו רק את האגן או גם את הבטן ואולי אפילו את החזה".

כך או כך, נאחל למלך בריאות וחזרה מהירה לשגרה.