נגיף הקורונה הוא כמובן איום גלובלי על כל אוכלוסיית העולם כולה, אבל כל מומחי הרפואה מסכימים שהוא מסוכן ואף קטלני עבור אוכלוסיית האנשים המבוגרים והקשישים, לרוב מגיל 60 ומעלה. אין זה כמובן אומר שהוא לא מזיק לבריאותם של אנשים אחרים, אבל אחוזי התמותה מהנגיף גבוהים יותר ככל שגיל החולה עולה. אלא שלכל כלל יש יוצא מן הכלל.

>> לייק בפייסבוק כבר עשיתם?

אדם סיני בן 100 שנדבק לאחרונה בנגיף הצליח, לפי דיווחים שמגיעים בסין, להחלים ממנו לחלוטין, ובכך להיכנס לספרי ההיסטוריה בתור האדם המבוגר ביותר שהבריא מווירוס הקורונה. האדם, שחגג את יום הולדתו ה-100 בחודש שעבר, שוחרר ביום שבת האחרון מבית החולים בוואהן, העיירה הסינית שבה התפרץ הנגיף לראשונה, לאחר ששהה בבית החולים כשבועיים.

הוא אושפז לראשונה ב-24 בפברואר בבית החולים לילדים במחוז חוביי, כאשר הוא סובל מבעיות בריאותית נוספות כמו אלצהיימר, לחץ דם גבוה ומחלת לב. במהלך הבדיקות נתגלה כי הוא נושא את הנגיף וטופל בהתאם, בין היתר על ידי טיפול באמצעות עירוי פלזמה שנלקחת מחולים אחרים שהבריאו מהנגיף (convalescent plasma therapy) ושיטות שונות הקשורות לרפואה הסינית המסורתית. הטיפול עבד, והאדם שוחרר לביתו יחד עם עוד יותר מ-80 חולים אחרים.

עוד על נגיף הקורונה:

>> מידע חדש: חולי קורונה ללא תסמינים לא מידבקים
>> מצטיידים לקראת הקורונה: זה מה שצריך בבית
>> פריצת דרך במציאת תרופה למגפה?

במקביל, בית החולים Cotugno בנאפולי שבאיטליה מדווח כי הצליח לרפא שני חולים תוך 24 שעות באמצעות שימוש בתרופה לדלקת מפרקים. החולים, שסבלו מדלקת ריאות חמורה בעקבות הידבקות בנגיף, טופלו בתרופה בשם Tocilizumab הנועדה במקור לחולי שיגרון והסובלים מתסמונת שחרור ציטוקינים, תופעת לוואי של טיפול ב-CAR-T cel.

בסין, 21 חולים שטופלו באותה התרופה הראו סימני שיפור תוך 24-48 שעות, וכעת הטיפול נכנס שם לשלב הניסויים הקליניים ב-14 בתי חולים בוואהן.