אם כשאתם עוטים את המסכה, אתם שמים לב למעין פתחים בצדדים שנוצרים כי המסכה פשוט גדולה עליכם – הכתבה הזאת היא במיוחד עבורכם. אותם פתחים יכולים כמובן לסכן אתכם בהדבקה, מאחר שהמסכה צריכה להיות צמודה לאזור האף והפה, בלי פתח שיכול לאפשר חדירה של הנגיף.

>> לייק בפייסבוק כבר עשיתם?

אבל בזכות סרטון חדש, תוכלו להתאים כל מסכה פשוטה לפנים שלכם, מבלי שייווצרו פתחים בצדדים. רופאת שיניים פרסמה סרטון בטיק טוק שמציג טריק פשוט שעוזר להתאים את המסכה לגודל הפנים, מעולה לכל מי שהמסכות מנתחים גדולות עליהם.

מידת היעילות של המסכה לא רק תלויה באיכות החומרים שמהם היא עשויה, אלא גם במידת התאמתה לפנים שלכם. מסכה גדולה מדי עלולה להשאיר פתחים שחושפים אתכם להדבקה בנגיף. אבל אל דאגה – לרופאת השיניים אוליביה קוויד יש פתרון מעולה. בסרטון שהיא העלתה לאפליקציית טיק טוק, קוויד מציגה טיפ קל לביצוע שבעזרתו תוכלו בקלות להתאים את המסכה לפנים שלכם.

הסרטון מהר מאוד נהיה ויראלי ואינספור אנשים כתבו לקוויד מחמאות על המצאת הטריק. "תודה רבה לך על הטיפ הזה – הרגע ניסיתי אותו וזה הרבה יותר טוב!". ואפילו גם סלבס התאהבו; השחקנית קריסטן בל שיתפה את הווידאו לאחרונה ל-14 מיליון העוקבים באינסטגרם שלה.

עוד ב-mako בריאות:
>> "הכיתי באגרופים וברגליים על המכשיר"
>> רופאת עור: אלה 3 האזורים שאתם חייבים לסבן
>> פיתוח ישראלי: עגבנייה שנאבקת במחלות

View this post on Instagram

A post shared by kristen bell (@kristenanniebell) on

הנה ההוראות להתאמת המסכה לפנים:

  • לרחוץ ידיים במים וסבון.
  • לקפל את המסכה לחצי.
  • לקחת כל רצועת גומי בצדדים ולעשות קשר פשוט (שלמעשה מקצר את הרצועות). חשוב שהקשר יהיה כמה שיותר קרוב לפינות של המסכה.
  • לפתוח את המסכה מהקיפול. בצדדים ייווצרו פתחים זעירים – דחפו את הבד פנימה, כך שהפתחים יסגרו.
  • עטו את המסכה על הפנים כרגיל. תוכלו לשים לב שהפעם לא נוצרים פתחים זעירים בצדדים והמסכה מכסה היטב את אזור האף והפה.