קופות החולים החלו ביום חמישי לשלוח הודעות למטופליהן מעל גיל 60 בדבר תחילת ההרשמה למתן החיסון נגד קורונה. בכך ניתן האות להסתערות על אתרי האינטרנט של הקופות והמוקדים הטלפונים. מטבע הדברים, בסוף השבוע הנוכחות במוקדים הייתה דלילה יחסית, מה שגרם להמתנות ארוכות במיוחד, כאשר בחלק מקופות החולים נרשמה המתנה של שעתיים ויותר. הבוקר כבר נרשמת היענות יחסית מהירה כאשר גם באתרים ההרשמה מתבצעת כסדרה עם תקלות קלות בלבד. אז איפה אפשר להתחסן כבר בימים הקרובים ובאיזו קופה הקווים קרסו הבוקר מרוב עומס? 

קופת חולים כללית

את מי מחסנים כרגע? בני 60 ומעלה.

זמן המתנה על הקו: משתנה מאוד - בין שבע דקות למעלה שעה. 

מועד התור: תלוי ביישוב.

הודעת טקסט מקדימה: התקבלה.

אפשרות לקביעה און ליין: המועדים מתווספים ומתעדכנים כל הזמן. במידה ולא הצלחתם להזמין באתר, מומלץ לרענן את העמוד בכל כמה דקות. בחלק מהישובים קיימים מועדים כבר למחר וגם להמשך השבוע.

מקופת חולים כללית נמסר: "משעות הבוקר נרשם ביקוש אדיר לזימון תורים לחיסוני קורונה. המוקד תוגבר במאות נציגים. יש לזכור שהמבצע החל מוקדם מהמתוכנן. אנו מתנצלים על זמני ההמתנה ומעודדים לראות את ההיענות לחיסון ומבקשים להתאזר בסבלנות ופועלים שכל פונה יקבל מענה".

קופת חולים מכבי

את מי מחסנים כרגע: בני 60 ומעלה.

זמן המתנה על הקו: לא ניתן להשיג טלפונית (מעל שעה על הקו). לעיתים הקו מתנתק. הושארה הודעה באתר ונציג חזר לתיאום.

מועד התור: לשבוע הבא.

הודעת טקסט מקדימה: נשלחה.

אפשרות לקביעה און ליין: ניתן כעת להזמין תור לחיסון דרך המוקד הטלפוני או להשאיר פרטים באתר מכבי ונציג יחזור. בימים הקרובים תעלה האופציה לזימון באונליין כאשר הזימון יהיה מראש לשתי מנות חיסון בפער של 21 יום.

קופת חולים מאוחדת

את מי מחסנים כרגע? בני 60 ומעלה.

זמן המתנה על הקו: פחות מעשר דקות.

מועד התור: יום רביעי הקרוב.

הודעת טקסט מקדימה: התקבלה.

אפשרות לקביעה און ליין: ניתן לקבוע תור באתר ובנייד ללא צורך בהזדהות ורישום מקדים לאתר, רק למלא ת.ז ותאריך לידה. ניסינו והצלחנו תוך שלוש דקות לקבוע תור לעוד יומיים. 

קופת חולים לאומית

את מי מחסנים כרגע: בני 60 ומעלה.

זמן המתנה על הקו: הקווים קרסו.

מועד התור: החיסונים יהיו זמינים החל משלישי.

הודעת טקסט מקדימה: נשלחה.

אפשרות לקביעה און ליין: – ניתן לקבוע תור באפליקציה, תהיה אפשרות להזמין דרך האתר בהמשך היום. במשך כל הבוקר לא היה אפשר להשיג את המוקד הטלפוני אך מדווחים על שיפור בשעה האחרונה. זמינות התורים תלויה ביישוב המבוקש. 

עוד ב-mako בריאות:
>> מה קורה בגוף שלנו כשאנחנו אוכלים תפוחי אדמה
>> נמנעים מלחם? יש סוג אחד שלא כדאי לוותר עליו