הירידה במספר החולים נמשכת. אתמול התגלו 303 מאומתים חדשים, כך שכיום ישנם 4,888 חולים פעילים, מתוכם מאושפזים בבתי החולים: 481, מתוכם 309 במצב קשה (187 במצב קריטי ו-157 מונשמים).

מאז 30 במרץ, אין ערים אדומות בישראל. ביישובים שעדיין כתומים עדיין נמצאים שבטים בדווים כאעצם, אבו קורינאת, לקיה, המועצות המקומיות שבצפון כאוכב אבו אל-היג'א, עין מאהל וראמה. ושם גם נמצא את אחוז הבדיקות החיוביות הגבוה ביותר - 31% בשבט אבו קורינאת, 22% בשבט אעצם ובאבו תלול שבנגב, ו-16% בשבט אבו רוקייק.

>> לייק בפייסבוק כבר עשיתם? 

20 היישובים עם כמות החולים הרבה ביותר

יישובים ללא חולים

האחות הראשית של מכבי, תמי אלקלעי, מסבירה: "הציון היומי של כל יישוב מחושב לפי שילוב של אחוזי התחסנות ומצב התחלואה – משמע כמות חולים פעילים שיש בזמן נתון בכל יישוב. כך שייתכן מצב שבשתי ערים יהיו אפס נדבקים במשך מס' ימים אבל כיוון שבעיר אחת יש שיעורי התחסנות גבוהים משמעותית מהעיר השנייה – הציון שלה יהיה יותר טוב. אנחנו ממשיכים לעודד התחסנות במרץ בכל היישובים שבהם אחוז ההתחסנות נמוך ואנחנו רואים שאנשים ממשיכים להגיע מדי יום להתחסן. אנחנו נלחמים על כל אחת ואחד מתוך הבנה שזו הדרך האפקטיבית ביותר למגר לחלוטין את המגיפה מישראל וכל מתחסן נוסף תורם משמעותית לבריאות הציבור ולחוסן האוכלוסייה".

"אנחנו רואים ערים שיש בהן כמות נדבקים גדולה ויש לכך קשר ישיר לאחוז ההתחסנות באותה עיר", מוסיפה אלקלעי, "לדוגמה, לפי תמונת המצב היומית של משרד הבריאות, בירושלים יש כעת למעלה מ-700 חולים פעילים, ובהתאם אחוז ההתחסנות נמוך במיוחד שעומד על 44% בלבד".

על פי הנתונים של משרד הבריאות, אתמול (6.4) בוצעו בירושלים 952 חיסוני המנה הראשונה ו-2,027 חיסוני המנה השנה. עד כה חוסנו בירושלים 421,058 איש במנה הראשונה ו-365,674 במנה השנייה. ביממה האחרונה אותרו 31 חולים חדשים, ו-85 החלימו. חלוקת החולים – 13 במזרח העיר, 9 בחרדי, 8 בכללי ו-1 לא משויך. לציין כי על פי נתוני הרמזור כל השכונות בירושלים ירוקות.

 עוד ב-mako בריאות:
>> הסיבה שאתם מתקשים לנשום אחרי שעליתם במדרגות
>> זה מה שקורה בגוף כשאוכלים מהר מדי
>> לא מה שחשבתם: גילינו משהו מדהים על גזים

"מספר נמוך מאוד של חולים פעילים גם בערים הגדולות"

לדברי פרופ' סיריל כהן, ראש המעבדה לאימונתרפיה באונ' בר אילן, "אלו תוצאות מדהימות שמראות לנו שהמגפה בדעיכה עם מספרים מאוד נמוכים של חולים פעילים, גם בחלק מהערים הגדולות. נראה שגם את סדר פסח עברנו בשלום, מה שמחזיק את התחושה שלחיסונים יש השפעה לא רק על המחוסן אלא גם על הסביבה שלו. עדיין, יש לקוות שמספרים אלו יוסיפו לרדת כדי שנוכל להמשיך את חזרה לשגרה".

0 חולים 

מספר היישובים שניצחו את הקורונה מתארך, והוא כולל גם ערים כקיסריה וגבעת שמואל. עוד ברשימת היישובים הנקיים: 

כוכב יאיר, עומר, שמשית, נופית, לפיד, גן נר, בת חפר, הר אדר, בית יצחק, אחוזת ברק, אורנית, כפר תבור, מתן, אלון שבות, אבן יהודה, אלפי מנשה, בית חשמונאי, כפר האורנים, פסוטה, הושעיה, כפר כמא, מעגן מיכאל, בני עיש, אלקנא, גבעת ברנר, ראש פינה, בית אריה, מרכז שפירא, עפרה, שעב, קציר, ניצן, צור משה, קדומים, נופית, אבטין, צור יצחק, כפר אדומים, בית אל, נעלה, יקיר, עץ אפריים, עג'ר, פסגות, כוכב השחר, אבני חפץ, מצפה יריחו, עין נקובה, חספין, גני מודיעין, עמנואל. 

באפליקציית איזי ריכזו את כל המקומות בהם תוכלו לעבור בדיקת קורונה: