זה קרה היום בבוקר במלונית הקורונה "הרינגטון" באשקלון. חולת קורונה השוהה במלונית נפגשה עם בן משפחה שהגיע למקום. על פי סרטון שהגיע לידי mako נראית האישה משוחחת עם האיש שהיה מחוץ לגדר במרחק של פחות משני מטר במשך כמה דקות. השניים כפי שרואים היו ללא מסיכות.

"על פי הנהלים אסור לחולי קורונה להיפגש עם אנשים בריאים", אומר ל-mako אחד מחולי הקורונה שנמצאים באותה מלונית, "זו חוצפה, חוסר אחריות. אחר כך  מתפלאים איך אנשים חולים בקורונה ועושים סגר במדינה".

לדבריו, הנהלת המקום אסרה על חולי קורונה להיפגש עם אנשים המגיעים מחוץ למתחם מחשש שידביקו אותם בנגיף. "זה מעצבן ומקומם מאוד שאנשים מפרים בידוד. הצוות ממוגן מכף רגל עד ראש עם חליפות מיגון וכפפות, כולם פה חולים ואז אנשים פה עושים מה שבא להם".

 

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "מלונית 'הרלינגטון אשקלון' ככל המלוניות המאכלסות חולי קורונה, הינה מתקן הבראה שבא לתת מענה חלופי לאשפוז. צוות פיקוד העורף וצוותי המלונות עושים את מירב המאמצים על מנת להנעים ולהקל על חווית השהות ותהליך ההחלמה של האורחים במלון, זאת תוך שמירה על בידודם ככל הניתן במטרה לשמור על בריאות הציבור ולקטוע את שרשרת ההדבקה. מתוך כך, האורחים אינם נמצאים במעקב צמוד ותנועתם מתאפשרת ברחבי האזור 'הצהוב'. עם זאת, מצופה מהאורחים להקפיד על הנהלים בשטחים הפתוחים בהם מותרת שהייתם, שכן חריגה מנהלים אלה מסכנת את הציבור הרחב".