פאולה רוזנברג שיתפה הבוקר שהיא ובן זוגה ליאון נמצאו חיוביים לקורונה. בסרטון שהעלתה בעמוד הפייסבוק שלה, היא שיתפה שהם מרגישים טוב וכמובן שהם יכנסו לבידוד עד שיחלימו. בנוסף, ציינה פאולה כי "יש לי מסר מאוד חשוב לכל מי שאפילו טיפונת מנוזל, מרגיש גרד בגרון או משתעל קלות":

"אתמול התחיל לכאוב לי טיפה הגרון ועלה לי מעט החום", סיפרה פאולה, "עשיתי בדיקת אנטיגן ביתית, ביצעתי אותה בקפדנות, כולל העברת המטוש בשקדים ועם כל ההנחיות הקפדניות ביותר. יצאתי שלילית ב-5 בדיקות ביתיות! אבל בגלל שלא הרגשתי טוב ויש לי אחריות לסביבה שלי ביצעתי בדיקת PCR מהירה, ועכשיו קיבלתי את התוצאה החיובית".

"הבדיקות הביתיות הן חרטא", קבעה פאולה וקראה לכל מי שצופה בה - "אם יש לכם אפילו קצת נזלת או קצת כואב לכם הגרון תעשו בבקשה בדיקת PCR כדי לא לסכן את הסביבה שלכם".

עקבו אחרינו בפייסבוק ותקבלו את כל הכתבות ישר לפיד >

עודכן מתווה הבדיקות - PCR לכולם

בימים האחרונים עלו שאלות רבות על רמת האמינות של הבדיקות הביתיות. ישראלים רבים שיתפו את התוצאה השלילית שקיבלו בבדיקת האנטיגן שערכו, ולאחר מכן את התוצאה החיובית שהתקבלה בבדיקת ה-PCR. לפי נתוני משרד הביטחון, -47% מהמקרים מאומתים לקורונה לא אובחנו כחיוביים בבדיקות האנטיגן, בעוד שכ-37% מהנבדקים שאינם חולים בקורונה אומתו כחיוביים ונשללו מאוחר יותר בבדיקת PCR. גם יו"ר האופוזיציה, בנימין נתניהו הצטרף למבקרים וטען בסרטון שהעלה לטיקטוק, כי אין שום משמעות לאנטיגן והתוצאה היא כמו "עץ או פלי".

לאור הביקורת עודכן מתווה הזכאות לבדיקות PCR וכולם יהיו זכאים להירשם ולהיבדק, אם כי הצעירים יאלצו להמתין יותר זמן לקבלת התוצאות. במשרד הבריאות אישרו אתמול שוב את המשך השימוש בכל בדיקות האנטיגן והמליצו על שיטת הדגימה שתכלול בדיקה שתיעשה רק שלושה ימים לאחר מגע עם מאומת, ובה המטוש ידגום קודם את הגרון ורק לאחר מכן את האף.