חתן וכלה ועוד 13 מזומנים חלו בנגיף הקורונה ומאות המוזמנים נוספים קיבלו הודעה להיכנס לבידוד של 14 יום, לאחר שנכחו באירוע שהתקיים בשבוע שעבר באולם האירועים "אליבא" שבאופקים.

לטענת אורחים באירוע, במקום היו יותר מ-250 איש כפי שמורה משרד הבריאות. בעלי האולם טוען שעמד בכל הנהלים כולל ההגבלה ל-250 אורחים ובדיקת חום לאורחים בכניסה. יצוין, כי לא ידוע כמובן כמה מתוך החולים שנכחו בחתונה נדבקו במהלכה, וכמה מהם היו חולים עוד קודם לכן.

"זו תחושה לא נעימה להיות חולה בקורונה כמה ימים אחרי החתונה שלך יחד עם אשתי הטרייה", אומר החתן בשיחה עם mako, "יש עוד אנשים שחלו בקורונה והיו בחתונה, הם מתקשרים לחזק אותי ואני מחזק אותם. נעבור את זה בעזרת השם".

החתן הטרי הבין שחתונתו הפכה ל'אירוע הדבקה' לאחר שרבים מהאורחים החלו לקבל בימים האחרונים הודעת סמס בה נכתב כי נחשפו לחולה קורונה מספר 21160 וכי עליהם להיכנס לבידוד.

ההודעה שקיבלו האורחים בחתונה
ההודעה שקיבלו האורחים בחתונה

"היו לא מעט אנשים שהיו בחתונה ולא עטו מסכות ולא שמרו על מרחק", אומר אדם שנכח באירוע, "אחרים נכנסו מבלי שנרשמו כפי שמתחייב על פי הנהלים. אני מעריך שמספר הנדבקים הוא גבוה בהרבה ממה שיודעים. כולנו במתח. כוססים ציפורניים. מחכים לתשובות".

אורח נוסף מציין בשיחה עם mako כי לאורך כל האירוע לא נערכה ביקורת על כמות האנשים באולם והשמירה על נהלי משרד הבריאות. "אף אחד לא הגיע לביקורת לברר את כמות המוזמנים ואם היה צריך גם לעצור את החתונה ולמנוע הידבקות המונית. כולם התערבבו עם כולם. הייתה דביקות איומה. סכנת נפשות".

אחד מבעלי האולם מסר בתגובה: "פעלנו על פי כל הכללים והנהלים. יש לנו בכניסה שני שומרים, שתי דיילות, שעשו רישומים של כל הנכנסים לחתונה והחתימו על טופס הצהרת בריאות. לא ייתכן שהיו יותר מ-250 איש. חילקנו מסיכות לכל המוזמנים שלא היו להם ויש עמדת חיטוי. אני לא יכול להיות אחראי על כל אורח ואורח שלא חבש את המסיכה על פניו. העובדים שלנו היו עם מסיכות והעירו לאורחים".