מבצע החיסונים בארה"ב שבר שיא של מספר מתחסנים ביום – כ-4.6 מיליון אנשים התחסנו ביום שבת, כך לפי נתונים שפורסמו לאחרונה על ידי המרכזים לבקרת מחלות ומניעתן בארה"ב. אך למרות שמדובר בחדשות טובות, מצב הקורונה בארה"ב עדיין ממשיך להיות חמור ומספר הנדבקים, כמו גם מספר המתאשפזים בשל קורונה, ממשיך לעלות במקביל למבצע החיסונים היעיל.

>> לייק בפייסבוק כבר עשיתם?

אמנם המספרים נמוכים יותר בהשוואה לשיאים שנרשמו במהלך דצמבר וינואר, כשמספר החולים החדשים הממוצע ליום עמד על כ-200 אלף. אך נצפית בימים האחרונים עלייה הדרגתית וממוצע הנדבקים ביום עמד על כ-70 אלף בשבוע האחרון – מספר שגבוה ב-20 אחוזים מהממוצע השבועי שנרשם לפני חודש (אמצע מרץ). מומחים מייחסים את העלייה במספר החולים ובמספר המתאשפזים לווריאנט הבריטי, שכעת הוא זן הקורונה הדומיננטי בארה"ב. זן זה נחשב מידבק יותר ועשוי להיות גם קטלני יותר.

"מצד אחד, יש לנו הרבה סיבות להיות אופטימיים ומלאי תקווה, ויותר אמריקאים מתחסנים", ציינה ד"ר רושל ולנסקי, מנהלת המרכזים לבקרת מחלות ומניעתן, במהלך תדרוך קורונה בבית הלבן ביום שישי האחרון. "מצד שני, מספר המקרים והביקורים בחדרי מיון עולה. ואנחנו רואים עלייה במבוגרים צעירים, רובם טרם התחסנו". היא הוסיפה כי ישנה עלייה בביקורים בחדרי מיון בקרב חולים בטווח הגילים 18-64.

עוד ב-mako בריאות:
>> הסיבה שאתם מתקשים לנשום אחרי שעליתם במדרגות
>> זה מה שקורה בגוף כשאוכלים מהר מדי
>> לא מה שחשבתם: גילינו משהו מדהים על גזים 

גם בישראל נצפתה עלייה במקרי הקורונה בקרב צעירים בחודשים האחרונים, ככל הנראה בשל שיעור התחסנות נמוך יותר באוכלוסיות הללו, שהפך אותן לפגיעות יותר למחלה. ייתכן שגם הזן הבריטי השפיע על מספר המקרים, אך סביר להניח שהמספרים ימשיכו לרדת ככל שיותר צעירים יתחסנו נגד הנגיף.

מגפת הקורונה היא אירוע שממשיך להתפתח ולהתעדכן. הדיווח הנוכחי נכון ליום א' (11.04.2021) ועוד עשוי להשתנות. אנחנו משתדלים להביא לכם את הדיווחים העדכניים ביותר, אך חשוב להתעדכן מדי יום ביומו לאור השינויים הרבים.