שוטרים שסיירו היום ברחוב אלנבי בתל אביב כחלק מתפקידם לאכוף את הסגר, הבחינו בצעירה שעל פי החשד רכשה ספרים בחנות ברחוב. אחד השוטרים פנה אליה וביקש ממנה להזדהות - אך היא סירבה בתוקף - ועוכבה לחקירה.

בסרטון שעלה לרשתות החברתיות ומתעד את התקרית נראים השוטרים מתעמתים עם אותה צעירה. "הרגע קנית ספרים, תסתכלי עליי", פנה השוטר לצעירה. היא סירבה לענות לו על השאלות והמשיכה ללכת.

השוטר פנה לצעירה פעם נוספת וביקש ממנה להזדהות, והסביר לה שהיא צריכה להזדהות שכן קנתה ספרים ובכך הפרה את צו משרד הבריאות. היא המשיכה להתעלם מהשוטר, סירבה לעצור או להזדהות והמשיכה ללכת. שוטרת שהייתה במקום הבהירה לה שאם לא תזדהה היא תעוכב לחקירה.

מור שעל, שתיעדה את האירוע, מספרת בשיחה עם mako על העימות עם השוטרים. "הייתי בבית ליד החלון, שמעתי שוטרים מדברים עם אישה ברחוב. ירדתי למטה ואז ראיתי שהם מכניסים אותה לניידת. את האמת הופתעתי מאוד. אירוע די מוזר. מה יש לעצור אותה?".

גורמים במשטרה טוענים כי הצעירה הפרה את "צו בריאות העם בהסגר" וכי היא נתבקשה להזדהות כדי לברר את כתובת מגוריה כדי לדעת מהיכן קנתה את הספרים ולקנוס את בעל החנות.

למרות הפצרות השוטרים, הצעירה התעלמה מבקשותיהם להזדהות והיא הוכנסה לניידת כמעוכבת לחקירה והוסעה לתחנת המשטרה. בתום החקירה היא שוחררה לביתה.

"השוטרים פעלו על פי הנהלים והחוק וכפי שמתחייב בימים אלו", הסביר גורם במשטרה. "הם פעלו בנחישות רבה שכן הצעירה הפרה את הוראות הסגר וסירבה להזדהות הם היו מחויבים לתחקר אותה האם היא בבידוד או לא ולברר פרטים כדי לדעת האם לתת לה קנס".