סייעת לאחות בבית חולים רמב"ם טוענת שעברה טראומה נפשית קשה, כאשר הייתה עדה למותם של חולי קורונה רבים. כעת היא תובעת מהמוסד לביטוח לאומי להכיר בה כנכה תאונת עבודה.

מדובר בתביעה תקדימית. ר', הסייעת בשנות הארבעים לחייה טוענת, כי מאז תחילת משבר נגיף הקורונה לפני כשנתיים היא עובדת באחת המחלקות הפנימיות בבית החולים. לדבריה, משבר הקורונה גרם לעומס רב של חולי קורונה, מה שגרם לצוות הרפואי לעבוד מסביב לשעון כדי לטפל בחולים ולהציל את חייהם.

"בשלב מסוים הועברתי לעבוד במחלקת הקורונה. טיפלתי בחולים. האכלתי אותם, רחצתי אותם ודאגתי לכל ההיגיינה שלהם, כולל שינוי תנוחות כדי שלא יהיו להם פצעי לחץ", שחזרה ר'. לטענתה, במהלך עבודתה היא חוותה מקרי מוות רבים של חולי קורונה, מראות שהשאירו בה חותם נפשי. 

עקבו אחרינו בפייסבוק ותקבלו את כל הכתבות ישר לפיד >

"טיפלתי בחולים במחלקת הקורונה בחניון בית החולים. לא פעם הם נראו בסדר גמור ועוד רגע והיו אמורים להשתחרר ופתאום אחרי כמה שעות הם מתים. הרגשתי קושי מבחינה נפשית. נקשרתי לחולים. טיפלתי בהם במסירות רבה. נחנקתי מבחינה נפשית. לא יכולתי לתפקד אחרי שקיבלתי את ההודעה שהם נפטרו", סיפרה ר'.

לטענתה, באחד המקרים היא נתקלה בחולה שצעקה: 'אני עומדת למות'. "כל הצוות רץ לכיוון שלה להציל אותה אבל היא כבר מתה", ציינה ר', "בעקבות כל המקרים הללו אני סובלת מסיוטים קשים בלילות, לא ישנה ומתקשה לתפקד. כל הזמן רצות לי תמונות של האנשים בראש".

באמצעות עו"ד סאמי אבו וורדה, הגישה ר' תביעה לביטוח לאומי להכיר במקרה שלה כנכה תאונת עבודה. המוסד לביטוח לאומי דחה את תביעתה של ר'. ר' הגישה תביעה לבית הדין האזורי לעבודה בחיפה ובקרוב ידון בתביעתה.