משבר הקורונה שתקף בחריפות את איטליה מסרב להרפות מהמדינה. מספרי הנדבקים והמתים מהנגיף עדיין נוסקים, ויש כאלה שפשוט לא מסוגלים להתמודד עם המצב ומעדיפים למות מאשר להיות חלק ממנו. איגוד האחיות האיטלקי אישר לאחרונה ידיעה על כך שאחת האחיות בבית חולים במחוז לומברדיה, שמהווה את המוקד החריף ביותר של התפרצות הנגיף במדינה, נטלה את חייה – רק משום שנדבקה בקורונה.

לייק בפייסבוק כבר עשיתם?

האחות, דניאל טרזי בת ה-34, עבדה במחלקת טיפול נמרץ בבית החולים סן ג׳ררדו שבמונזה, המרוחק כ-14 קילומטרים ממילאנו. במהלך עבודתה ככל הנראה נדבקה בווירוס הקורונה והחלה להראות תסמינים, היא עברה בדיקה שהתבררה כחיובית ונשלחה לבידוד ביתי ב-10 במרץ.

אלא שהחשש הכבד להדביק אחרים, בשילוב העובדה שמתוקף תפקידה הייתה ערה לחומרת המצב, גרמו לה ככל הנראה לסיים את חייה. מנהל בית החולים, מריו אלפרון, טוען שהיא לא הייתה תחת מעקב של בית החולים.

 מאיגוד האחיות נמסר כי טרזי אכן הייתה ב״מתח כבד״ לאור החשש להדביק אחרים, והייתה בטוחה שהיא למעשה מפיצה את הווירוס וגורמת בעצמה להחרפת המשבר. כמו כן הם הביעו צער וכאב על התאבדותה, אך ציינו בהודעה הרשמית שזו לא הפעם הראשונה שמקרה כזה קורה. 

עוד על נגיף הקורונה:

>> אז מה הבידוד החברתי הזה יכול לעשות לנו?
>> "הקורונה היא סתם מגפה עם יחסי ציבור"
>> האם זו הסיבה שהקורונה היכתה חזק באיטליה?

מתברר שלפני כמה שבועות אחות נוספת התאבדה באזור ונציה מאותן הסיבות בדיוק. ״כולנו בחרנו במקצוע הזה לטוב, ולמרבה הצער, גם לרע״, נכתב בהודעה. ״אנחנו אחיות. המצב והלחץ שאנשי המקצוע שלנו נחשפים אליו ברור לכולם וגלוי לעיני הציבור כולו״. 

מספרים מדהימים שנחשפו לאחרונה על ידי מכון מחקר איטלקי מדברים על כך שלפחות 5,760 מהצוות הרפואי שפועל באיטליה נדבק בקורונה, שהם כ-8 אחוזים מסך כל הנדבקים במדינה.