למרות הדיבורים התכופים על כך שווירוס הקורונה קטלני בעיקר עבור אנשים מבוגרים מגיל 65 ומעלה, יותר ויותר מקרים עולים לכותרות של אנשים צעירים יותר – בשנות ה-30 וה-40 לחייהם – הנמצאים במצב קשה ומונשמים, הן בארץ והן בעולם. בריטניה הורידה אמש את הממוצע העולמי של גיל קורבנות הקורונה כאשר קלואי מידלטון מבקינגהמשייר הלכה לעולמה בעודה בת 21 בלבד, הבריטית הצעירה ביותר שמתה מהמחלה. 

משפחתה של קלואי, המתגוררת באזור היי וויקומב, אישרה את הידיעות על מותה בפייסבוק - אמה, דיאן, פרסמה פוסט ובו קראה לאנשים בבריטניה להישמע להוראות העוצר ולא לצאת החוצה: ״לכל האנשים אי שם בחוץ שחושבים שזה רק וירוס בבקשה תחשבו שוב, אני מדברת מניסיון אישי כי הלכאורה-ווירוס הזה גבה את חייה של בתי בת ה-21״.

 לייק בפייסבוק כבר עשיתם?

גם דודתה של קלואי, אמילי מיסטרי, הצטרפה לקריאה ופרסמה אף היא פוסט פרידה מקלואי: ״האחיינים טובת הלב והיפהפייה שלי קלואי הלכה לעולמה כתוצאה ממחלת ה- Covid-19, ולא הייתה לה שום מחלת רקע״, כתבה. ״יקירי ליבי חווים עכשיו כאב בלתי יתואר, לא תאמינו כמה אנחנו שבורים. המציאות של הווירוס הזה רק הולכת ומתגלה מבעד לעינינו. בבקשה, בבקשה הישמעו להנחיות הממשלה. עשו את שלכם, הגנו על עצמכם ועל אחרים. הווירוס לא מתפשט מעצמו, אנשים מפיצים אותו. החיים כפי שאנחנו מכירים אותם השתנו בצורה דרמטית אבל אם לא נפעל עכשיו כדי להגן על עצמנו ועל אחרים, הסערה והסבל האלה יימשכו יותר ויותר״.

אחותה של קלואי, איימי לואיז מידלטון, נפרדה אף היא ממי שהיא מכנה חברתה הטובה ביותר: ״הילדים שלי לא יכלו לקבל דודה יותר טובה, משוגעת ואוהבת. היא העריצה אותם והם בהחלט העריצו אותה חזרה. היא עשתה מעל ומעבר בשבילי והייתה החברה הטובה ביותר שלי למרות שהייתה לה נטייה לפלח את הבגדים שלי. יש לי הרבה מאוד זיכרונות נהדרים ואני כל כך כל כך מודה שזכינו ליצור ולחלוק אותם, והם לעולם לא יישכחו. בבקשה אל תקלו ראש בווירוס הזה בגלל שאתם אף פעם לא יכולים לדעת מה אורב מעבר לפינה. נוחי על משכבך קלואי, עד שניפגש שוב״.

עוד על נגיף הקורונה:

>> אחות באיטליה נדבקה בנגיף הקורונה - והתאבדה
>> האם אדמומיות בעיניים היא תסמין של קורונה?
>> מומחים: חשש מהתפרצות נוספת של הנגיף בסין

קלואי כאמור היא אמנם הבריטית הראשונה שמתה כתוצאה ישירה מווירוס הקורונה, אבל קדם לה נער בן 18 מקובנטרי שבווסט מידלנדס, שנדבק בווירוס וסבל משורה של בעיות בריאותיות קשות קודמות, כך שהרופאים סבורים שמותו לא נגרם באופן ישיר מהווירוס. 465 אנשים מתו עד כה בבריטניה כתוצאה מהמחלה.