מי שסובל מאלרגיות יודע שמדובר במטרד של ממש: נזלת מימית, התעטשויות ותחושת גרד בלתי נסבלת באזור הלוע והגרון. אין ספק שאלרגיה היא מחלה כרונית נפוצה שרבים סובלים ממנה ורבים מתקשים למצוא כיצד להתמודד איתה. אבל מזל שיש את האינטרנט, שמאפשר לאנשים לשתף שיטות ותרופות סבתא יעילות שעזרו להם. לאחרונה כמה אנשים החליטו לשתף שיטה פשוטה, אך יעילה (לטענתם) לטיפול באלרגיות - וזלין.

>> כבר עשיתם לנו לייק בפייסבוק?

"תרופת הקסם שתמיד חיפשנו"

מספר משתמשים פרסמו ציוצים בטוויטר שטוענים כי מריחת וזלין (אותו החומר שכולנו מכירים בחורף כשיש לנו יובש בשפתיים) על אזור הנחיריים היא לא פחות מ"פתרון קסם". "סבלתי מקדחת השחת ביומיים האחרונים ואז בתי אמרה לי למרוח וזלין על האף! לא התעטשתי כל היום", צייצה משתמשת אחת. משתמשת אחרת שסובלת מאלרגיות כתבה כי היא מורחת וזלין לא רק באזור הנחיריים, אלא גם באזור הריסים והעיניים. ויש גם משתמשים שלא הצליחו להסתיר את התלהבותם וכתבו: "אני יכול לאשר שזו אכן תרופת הקסם שחיפשנו לקדחת השחת".

וזלין (צילום: Jasni, Shutterstock)
מונע חדירת אבקנים מחוללי אלרגיה לתוך האף | צילום: Jasni, Shutterstock

לא בטוח אם אכן מדובר ב"תרופת פלא", כפי שמשתמשים מסוימים בטוויטר טוענים, אך נראה שיש לתרופת הסבתא הזו ביסוס מדעי כלשהו. בחודש מרץ, ד"ר אדריאן מוריס הסביר בראיון לדיילי מייל, כי מריחת וזלין סביב הנחיריים "כולאת" אבקנים ומונעת חדירה שלהם לתוך האף. אולם לטענתו מדובר בפתרון פחות יעיל מפילטרים לאף, שמציעים מחסום פיזי בין האבקנים מחוללי האלרגיה, לבין קרום האף.

עוד ב-mako בריאות:
>> זה המיתוס הכי גדול על סקס שכולם מאמינים לו
>> מחקר ישראלי: מזון מסוג זה תורם לירידה במשקל
>> האם אתם עייפים במידה נורמלית או מדאיגה?

ישנם גם פתרונות אחרים לחולי אלרגיה, כמו אנטיהיסטמינים, תרסיסים לאף ותרסיסים לגודש. אבל למי שמחפש פתרון מהיר וזול, ייתכן שווזלין יוכל להיות התשובה עבורו. אם אתם סובלים מאלרגיות, מומלץ להיוועץ ברופא שימליץ לכם על הטיפול הטוב ביותר עבורכם.