נשירת שיער עלולה להיגרם מסיבות שונות, מחוסרים תזונתיים ועד למחלות. במקרים רבים, נשירת שיער נגרמת בשל נטייה גנטית, שמולה אין הרבה פתרונות יעילים. אם אכן מדובר בנשירת שיער בשל מחלה, הרי שטיפול במחלה עצמה יוכל כנראה לעזור לטפל בבעיה. עם זאת, אם אתם סובלים מנשירת שיער זמנית שהיא לא בשל מחלה, ייתכן שתוכלו להיעזר בכמה תרופות סבתא שחלקן נמצאו יעילות גם במחקרים מדעיים. חשוב להדגיש שאם אתם סובלים מנשירת שיער כדאי קודם כל להיוועץ ברופא/ת המשפחה. אבל הנה כמה אופציות טבעיות שאולי יעזרו לכם:

עקבו אחרינו בפייסבוק ותקבלו את כל הכתבות ישר לפיד >

 1. שמן רוזמרין
  מחקרים מצביעים על כך ששמן רוזמרין עוזר לבטל במידה מסוימת את ההשפעות של נשירת שיער. בשימוש על גבי הקרקפת, שמן רוזמרין עוזר לשיפור זרימת הדם – דבר שחשוב במיוחד להזנה של זקיקי השערה. יש להיזהר בכל שימוש בשמן אתרי, שכן אנשים שונים יכולים להגיב באופן שונה. אצל חלק מהאנשים שמנים אתריים יכולים להוביל לפריחה או אלרגיות. לכן כדאי להיוועץ בגורם מוסמך לפני שמתחילים טיפול עם שמנים אלה.
 2. מיץ בצל
  נכון שמיץ בצל נשמע כמו משהו שהייתם מעדיפים להרחיק מהשיער שלכם, אבל דווקא לבצל יש יתרון אחד גדול שהופך אותו לתרופת סבתא פוטנציאלית לחיזוק השיער. בצל מכיל גופרית – וגופרית מצויה בחומצות אמינו, אבני הבניין של חלבונים – וחלבונים (ובמיוחד קרטין) חשובים לצמיחה בריאה של השיער. לכן אם תשתמשו במיץ בצל באזור הקרקפת ובשיער עצמו, זה יכול לעזור לחזק אותו ובכך עשוי לתרום גם להפחתת נשירת שיער.
  מיץ בצל (צילום: Piotr Wytrazek, shutterstock)
  תרופת סבתא פוטנציאלית לחיזוק השיער | צילום: Piotr Wytrazek, shutterstock

  עוד ב-mako בריאות:
  >> הסופר פוד הזה באמת משפר את חיי המין?
  >> זה הגיל בו רוב האנשים מרגישים זקנים
  >> 5 דרכים שאתם מאמללים את עצמכם
 3. שמן דגים 
  מחקר שפורסם בכתב העת International Journal of Molecular Sciences מצא כי שמן מותסס מדג מקרל יכול לתרום לצמיחת השיער. חומצות שומן חיוניות כמו אומגה 3 עוזרות לעודד צמיחת שיער ויכולות גם לסייע בהפחתת נשירת שיער. נוסף על כך, חומצות שומן אלו, המצויות בדגים, תורמות לשימון זקיק השערה, מה שתורם לגמישות השיער ולשיפור המראה שלו.
  תוסף שמן דגים (צילום: 1989studio, shutterstock)
  אומגה 3 תורמת לבריאות השיער | צילום: 1989studio, shutterstock
 4. חלב קוקוס
  יש סיבה למה קוקוס הוא מרכיב נפוץ במוצרים לשיער. הוא מספק הרבה לחות והזנה לשיער ומחקרים אף מצאו כי הוא יכול לעזור לשמור על חלבונים בגוף, שחשובים לחיזוק השיער. עם זאת, נראה כי המחקרים שנעשו עד כה בדקו זאת בעזרת תמצית חלב קוקוס, שהיא מרוכזת יותר מחלב קוקוס רגיל כך שההשפעה עשויה להיות פחות משמעותית.
 5. חומץ תפוחים
  לחומץ תפוחים מיוחסים יתרונות בריאותיים רבים, ביניהם גם בתחום בריאות השיער. חומץ תפוחים יכול לעזור למנוע שבירה של השיער וקצוות מפוצלים. אבל חשוב להשתמש בתרופת סבתא זו במתינות ולא בתדירות גבוהה.