השחקן ג'ייסון מומואה, שאתם כנראה מכירים בתור אקוומן בסרטי DC, או כח'אל דרוגו ממשחקי הכס, הכריז בשבוע שעבר בעמוד האינסטגרם שלו על השקת מהדורה מוגבלת של נעלי סניקרס שעשויות מרשימת מרכיבים, איך נאמר? די מפתיעה.

הנעליים החדשות הושקו כחלק משיתוף הפעולה בין מומואה לבין מותג אופנת המטפסים 'So iLL'. מומואה, מטפס חובב בעצמו משתף פעולה עם המותג כבר תקופה תחת מותג בת שנקרא 'On the Roam' (בשיטוטים בתרגום חופשי), ומציע נעליים, תיקים ואפילו מסכות קורונה – כולם טבעוניים, ללא עור או חומרים אחרים מהחי ועשויים בעיקר מחומרים טבעיים או ממחוזרים. 

המהדורה המוגבלת, שפתוחה כרגע להזמנה מוקדמת, כוללת שני דגמי נעליים בגוונים סגולים – "יאיא לבנדר" ו-"יוניטי פרפל", שעשויים לחלוטין מחומרים אקולוגיים וברי קיימא, כאשר החלק העליון עשוי מ-100% כותנה אורגנית, גוף הנעל מחומרים מתכלים והמדרס הפנימי מפקקי שעם וכן, אצות ים. 

View this post on Instagram

A post shared by Jason Momoa (@prideofgypsies)

View this post on Instagram

A post shared by Jason Momoa (@prideofgypsies)

האצות מגיעות מחברה בשם BLOOM שפיתחה טכנולוגיה לאיסוף האצות והפיכתן לחומר שימושי ובר קיימא. האצות שצומחות ללא שליטה עלולות להזיק למערכות האקולוגיות סביבן מכיוון שהם מדללות את מפלסי החמצן של המים וחוסמות את אור השמש מלהגיע לדגים ולצמחים אחרים, ולכן עצם השימוש בהן מסייע בשמירה על מערכות אקולוגיות בריאות והפחתת זיהום מים.

מומואה, שגילם את אקוומן, מגן האוקיינוסים, אולי ספג השראה מדמותו במקרה הזה, אך זוהי לא הפעם הראשונה שהוא נוקט פעולות פרו סביבתיות ואקולוגיות. בשנת 2019 הוא פנה אל האו"ם בנאום בנושא הקיימות ואמר כי אנחנו (האנושות) לא עושים מספיק כדי להיאבק במשבר האקלים "אנחנו מחלה המדביקה את כדור הארץ שלנו" אמר אז. באותה השנה הוא גם גילח את זקנו, שהיה סימן ההיכר שלו במשך שנים, במטרה להעלות את המודעות לזיהום הפלסטיק ולעודד אנשים להשתמש בחומרים ממוחזרים ומתכלים, בסרטון המתעד את המעשה טען מומואה כי "פלסטיק הורס את הכוכב שלנו" והסביר כי הוא עושה זאת כדי לחולל שינוי לטובה.

View this post on Instagram

A post shared by Jason Momoa (@prideofgypsies)

באפליקציית איזי ריכזו את כל המקומות שטבעונים חייבים להכיר: