עבור רבים מאיתנו תקופת אחרי החגים והחזרה לשגרה מלווה גם בציפיות ל"חזרה לגזרה", אחרי לא מעט ימי חופש וארוחות חג שאולי השאירו את אותותיהם בגוף. בסדרת סטוריז שהעלה אתמול (שני) הקונדיטור תומר אומנסקי בחשבון האינסטגרם שלו הוא שם זרקור על התופעה ושיתף באופן חשוף ונוגע ללב בקשיים שלו ובמסע האישי שלו לקבלה עצמית.

"כל האינסטוש מלא בשיח על חזרה לשגרה", כתב אומנסקי, "אינספור פרסומים,אינספור תכניות, אינספור אנשים שמרגישים שהם חייבים לכפר על ה'טעויות' שלהם בחגים. פעם לגמרי הייתי נכנס לבור הזה. היום אני לא מוכן. נהננו בחגים, אכלנו, שתינו, הגזמנו או לא הגזמנו – אין שום סיבה להעניש את עצמנו. אורח חיים מאוזן זה דבר מבורך כל עוד ישנה ההבנה שהפיזיות והנפש הולכים יחד."

אומנסקי זכה בעונה השנייה של ריאליטי האפייה 'בייק אוף', לפני שלוש שנים וכשהיה בן 22 בלבד. לאחר התכנית עשה שינוי בחייו ואף ירד לא מעט במשקל, שינוי שגם הוביל אותו להצטרף לפני שנתיים לנבחרת השגרירים של שופרסל green.  אלא שמאז, הוא משתף, היו גם לא מעט קשיים ואתגרים "שנת הקורונה הגיעה, שחררתי, אכלתי, ניהנתי וסבלתי. לצערי חלק מההישגים שלי נעלמו".

סטורי של תומר אומנסקי (צילום: מתוך האינסטגרם של תומר אומנסקי)
צילום: מתוך האינסטגרם של תומר אומנסקי

במסגרת של נבחרת green, השגרירים מעבירים מסרים של אורח חיים בריא ותזונה מאוזנת, אך תומר משתף בקונפליקט שחווה כשלא הרגיש שהוא מייצג את אותם ערכים, "באחד ימי הצילום שלנו ממש סבלתי ביני לבין עצמי. תהיתי מה אני עושה שם, למה בכלל נותנים לי להצטלם ולהעביר מסרים של איזון ואורח חיים בריא. אבל בזכות הרבה אנשים טובים וגם בזכותי למדתי שאני יכול להיות גם וגם. גם מושחת וגם מאוזן. גם רזה וגם שמן. אבל על דבר אחד אני לא אוותר – על האושר שלי והבריאות שלי." 

"בשנתיים שלי עם החברים בשופרסל למדתי המון על עצמי. הם לימדו אותי שלא המשקל קובע את המהות ואת התוכן שאני רוצה להעביר", הוא כתב והבהיר שהקושי עוד קיים, "אז כן התסביכים עדיין קיימים. המשקל עדיין אישיו בשבילי, אבל חשוב לי שתבינו שכולנו באותה סירה. אני מקווה שהחזרה הנוכחית שלנו לשגרה תלווה בהמון חמלה ומתוך רצון אמיתי שנהיה מאושרים."