אולי לא ידעתם, אבל כמו כל מזון אחר, גם דגני בוקר חייבים לעמוד בסטנדרטים מסוימים כדי להגיע לקערה שלכם. עד היום דגני קורנפלס גדולים מדי, קטנים מדי או לא אפויים מספיק לא נכנסו לקופסה ונזרקו לפח, אבל חברת קלוגס מצאה פיתרון מקורי וגם משמח במיוחד כדי למנוע את בזבוז המזון.

מותגי בירה גדולים כמו קורונה וקרלסברג עשו השנה מאמצים גדולים למען הקיימות כשהחליטו לעבור לאריזות ידידותיות לסביבה. עכשיו גם קלוגס מצטרפת אליהן, תרתי משמע, לאחר שהודיעה שתחבור למבשלת הבוטיק Seven Bro7thers מאנגליה כדי להפוך את שאריות הקורנפלקס שלה ל... בירה.

הבירה החדשה של המבשלה ממנצ'סטר, שתיקרא Throw Away IPA, תיוצר מ-70 אחוז חיטה ו-30 קורנפלקס פגומים ממפעלים של קלוגס שנמצאים בקרבת המבשלה. בנוסף, על מכירה של כל פחית מהבירה החדשה ייתרמו 10 פני (כחצי שקל) לארגון הצדקה Fareshare, שמחלק מזון לנזקקים.

לדברי מומחים לבירה, לבירה החדשה מתקתק יותר מאשר לבירת IPA רגילה, והיא שומרת על הצבע הזהוב האיקוני של דגני הבוקר שממנה היא עשויה.


בכל בישול של הבירה החדשה משתמשת המבשלה בכ-60 ק"ג קורנפלקס פגום, ומאז שהתחיל שיתוף הפעולה שלה עם חברת דגני הבוקר מוקדם יותר השנה, קלוגס מדווחת שצמצמה את כמות פסולת המזון שמיוצרת במפעלים שלה באנגליה ב-12.5 אחוז.

"קלוג'ס תמיד מחפשת דרכים שונות וברות קיימא כדי להפחית את כמות הפסולת המזון במפעליה, וזה נהדר להיות מעורבים ביוזמה כל כך כיפית לצד ספק מקומי", אמרה מנהלת האחריות החברתית של קלוגס באנגליה, קייט פרינס ל-Telegraph, "קלוגס עובדת קשה כדי להפחית את פסולת המזון בתהליכי הייצור שלה ולתת לצרכנים מוצרים בריאים שהם אוהבים, עם השפעה מינימלית על כדור הארץ".