הקיץ בשיאו ולפחות לפי האינסטגרם נדמה שכולם נמצאים בים כל הזמן. אבל בעוד עבור רבים מדובר בעניין שגרתי ונגיש, לאחרים פעילות ימית נחשבת עדיין בגדר חלום רחוק. מיזם ישראלי בשם  Wave-ability, מנסה לתקן את המצב הזה ולהנגיש את גלישת הגלים לאנשים בעלי מוגבלויות. העמותה הכוללת צוות של גולשים, אנשי ים, מהנדסים ומעצבי מוצר שהתגבשו יחד המטרה לאפשר לכמה שיותר אנשים עם מוגבלות פיזית ליהנות מפעילות ספורטיבית וחברתית מעצימה - גלישת גלים.

 

גלישה לבעלי מוגבלויות (צילום: עמוד הפייסבוק של Wave-ability, KateRiep_Godbye)
גלישה לבעלי מוגבלויות | צילום: עמוד הפייסבוק של Wave-ability, KateRiep_Godbye

המיזם החל את דרכו כשיתוף פעולה של ארגון TOM ועמותת Resart, במסגרתו, ייצרו לענבל, נכת צה״ל וגולשת לשעבר, גלשן מותאם אישית איתו היא נכנסת למים וגולשת. כעת, המיזם עלה שלב ופרוויקט Wave-ability שם לו למטרה לאפשר לכמה שיותר אנשים עם מוגבלויות להנות מהים, לגלוש ולהפוך יחד לחלק מקהילה תומכת. 

כדי לממש את החזון, פתחו היזמים (וביניהם ענבל) פרויקט לגיוס המונים באתר headstart, הקורא לאנשים לתרום לפי יכולתם. מטרת גיוס כספים היא לאפשר להם לקיים אירוע חוף קהילתי לאנשים עם מוגבלויות וכן יצירת קבוצת גלישה לאנשים עם מוגבלויות. מטרת העל שעומדת מאחורי זה היא גיוס מספיק משאבים שיאפשרו להם לייצר עוד גלשנים מותאמים לאנשים עם מוגבלות. 

הזמן שנותר לסיום הגיוס הוא שבוע ימים, כך שאם חיפשתם לעשות משהו טוב הקיץ חוץ מללכת לים, יש לכם הזדמנות נהדרת לתמוך במטרה חשובה.  

לאתר Wave-ability

לדף גיוס תרומות ב- Headstart