לפני שבוע נורה אופיר חסדאי ז"ל למוות ברמלה בידי גבר בן 74 מלוד. בין השניים התפתח ויכוח על חניה, שהסתיים בכך שהגבר שלף אקדח וירה בחסדאי למוות לעיני אשתו ובתו ההמומות. "הזוג תפס חניה כפולה ואופיר ביקש שלא יחנו באלכסון, וזה מה שעלה לו בחייו", סיפרה אשתו של המנוח, דיקלה חסדאי.

בעקבות האירוע עלה לרשת קמפיין מימון המונים שמטרתו לסייע לאשתו ובנותיו שהותיר מאחוריו. "משפחת חסדאי איבדה היום את אופיר, אבי המשפחה, שהיה המפרנס העיקרי והמטפל בדקלה שסובלת מניוון שרירים ושתי בנותיו שזקוקות לסיוע רפואי", כתב בעמוד הפייסבוק שלו דובר סגן שר הביטחון מאיר ליוש, שפתח את קמפיין המימון, "התפקיד שלנו כעם, כחברה – זה להתגייס למען המשפחה ולתרום להם כמה שאפשר וכמה שניתן כדי שיעמדו על הרגליים בהקדם האפשרי".

"הגעתי אתמול לבית משפחת חסדאי לנחם את האלמנה ובני המשפחה", הוא אומר, "זה מקרה מזעזע ומחריד. כשהגעתי הביתה ראיתי את אחת הילדות מחוברת למכשירים, ושמעתי איך אופיר טיפל בילדות שלו במסירות אין קץ ודאג להן. המשפחה עסוקה באסון שלה ואין מי שירכז את כל התרומות והעזרה לבני המשפחה. המקרה הזה נגע לליבי, אז החלטתי לסייע להם כדי להקל עליהם ככול שניתן".

ליוש, שפתח כמה קמפיינים דומים בעבר, בהם קמפיין למען אחד מהפצועים במבצע צוק איתן, מקווה לאסוף מיליון שקלים עבור המשפחה. מאז שקמפיין המימון עלה לאוויר אתמול בערב, נרתמו כאלף איש שאספו תוך 12 שעות כמעט 130 אלף ש"ח. "האתר קרס כמה פעמים במהלך הלילה, וזה דבר נדיר מאוד, אחרת כבר היינו מגייסים מיליונים", הוא אומר, "ההירתמות של האנשים מרגשת מאוד".

מאחר ואתר הקמפיין ממשיך לקרוס גם הבוקר, ניתן לתרום למשפחה באתר Jgiveלהעביר תרומות ישירות לחשבון הבנק של המשפחה: בנק מרכנתיל (17), סניף רמלה 669, מספר חשבון 64462902, על שם דקלה ואופיר חסדאי, או באפליקציית ביט למספר הטלפון 052-8238811.

"אני אעשה הכול לסייע לאלמנה ולילדות. זה מקרה שאסור שיתרחש במדינת ישראל ולא בשום מקום מתוקן ונורמלי בעולם", הוסיף ליוש, "כל הכסף והתרומות יועברו למשפחה ונהיה בשבילם גם אחרי השבעה והחודש כדי לעזור בכל מה שאפשר".