הטבח הנורא שאירע ביום שבת בבית כנסת בפיטסבורג זיעזע לא רק את הקהילה המקומית, אלא את העולם כולו. במהלך היממה שלאחר הירי החלו להופיע יוזמות שונות במטרה לתמוך בנפגעים, אבל אחת מהראשונות שבהן הייתה קמפיין גיוס כספים יוצא דופן למען הקהילה האבלה, שעלה לרשת שעות ספורות לאחר הירי תחת הכותרת מוסלמים מתאחדים כדי לעזור לבית הכנסת בפיטסבורג.

מאחורי היוזמה עומדים שני ארגונים מוסלמיים – CelebrateMercy ו-MPower Change, שהחליטו לגייס את הקהילה המוסלמית בארה"ב כדי לסייע לקורבנות הירי הפצועים ולמשפחות שאיבדו את יקיריהן. "אנחנו רוצים להגיב לרע בעזרת טוב, כפי שהאמונה שלנו מורה לנו, ולשלוח מסר חזק של חמלה באמצעות עשייה", נכתב בעמוד הקמפיין.

תוך 6 שעות בלבד מרגע עלייתו הצליח הקמפיין לגייס  25 אלף דולר. תוך פחות מיממה הגיע הסכום ל-50 אלף דולר, ונכון לעכשיו כבר נאספו יותר מ-120 אלף דולר.

הקמפיין עתיד להימשך 8 ימים נוספים, שבסופם יועברו הכספים לבית הכנסת "עץ החיים" שבו התרחש הירי, על מנת שיחלק אותם לקורבנות הירי ומשפחותיהם האבלות, במטרה לסייע להם בצרכים המידיים בטווח הקצר, כמו הוצאות רפואיות, הוצאות קבורה וכן הלאה. "שום סכום כסף לא יחזיר את יקיריהם, אבל אנחנו מקווים להפחית את הנטל שלהם בדרך כלשהי", נכתב בעמוד.

"בעוד שהמעשים חסרי ההיגיון האלו מילאו אותנו בצער, אנו נזכרים במסר האחדות, הסובלנות וההגנה ההדדית של חוקת מדינה: חוזה חברתי היסטורי בין יהודי מדינה לבין הקהילה המוסלמית הראשונה", כתבו יוזמי הקמפיין. "אנחנו גם פועלים בהשראת דוגמתו של הנביא שלנו מוחמד, שנעמד כדי לכבד מסע לוויה יהודית חולף. כשנשאל מדוע נעמד בלוויה יהודית, השיב – האם אין זו נפש אנושית?".

יוזמי הקמפיין הדגישו שעל אף שמדובר בקמפיין בהובלת מוסלמים, הם מזמינים את בני כל הדתות והאמונות לתרום. "באמצעות הקמפיין הזה, אנו מקווים לשלוח מהקהילות היהודיות והמוסלמיות מסר מאוחד שאין מקום לשנאה ואלימות כאלו באמריקה", כתבו, "אנו מתפללים לשקם את תחושת הביטחון והשלום בקהילה היהודית-אמריקאית, שללא ספק התערערה באירוע הזה".