יכול להיות שטורקיה עומדת לקבל ט"ו בשבט משלה ולהקדיש יום חג לשתילת עצים בכל רחבי המדינה, לאחר שגורמי שלטון שונים, בהם גם הנשיא ארדואן בכבודו ובעצמו, הגיבו להצעה שעלתה בציוץ בטוויטר, שהפך תוך זמן קצר לוויראלי.

את הרעיון להקדיש יום שנתי מיוחד כדי לשתול עצים העלה בטוויטר אֶנֶס שאהין, אזרח טורקי שקרא לכל תושבי המדינה להצטרף ליוזמה: "יש לי רעיון. למה שלא נכריז על 'חג נטיעת עצים'? בואו נפנה יום אחד לכל 82 מיליון האנשים במדינה, כולל הילדים והקשישים, כדי לשתול עצים. בוא ניתן דוגמה לעולם, ונמסור לדורות הבאים מדינה ירוקה", כתב שאהין.


תוך זמן קצר הציוץ שלו קיבל תמיכה אדירה מכל רחבי המדינה, עם כמעט מאה אלף לייקים ועשרות אלפי שיתופים, ולא עבר זמן רב עד שהציוץ תפס גם את תשומת לב של נבחרי ציבור שונים בטורקיה, בהם גם חברת הפרלמנט הצעירה ביותר בטורקיה, רומייסה קאדאק. "זה רעיון אדיר, וזה יהיה על סדר היום שלנו למחר", היא כתבה לו בתגובה בטוויטר.

לאחר שקאדאק נפגשה עם שאהין, היא העלתה ציוץ נוסף בטוויטר, שבו הבטיחה שחדשות טובות עומדות להגיע בקרוב. "ללא ספק בקרוב נשמע חדשות מעולות לטורקיה ירוקה יותר ולעולם ירוק יותר", היא כתבה.

שעות ספורות לאחר מכן, הצטרף גם הנשיא ארדואן ושיבח את הקריאה של שאהין בטוויטר שלו. "תמיד פעלנו למען טורקיה ירוקה ונמשיך לעשות זאת. חבריי ואני ניקח על עצמנו אחריות מלאה לפעול לכך שיהיה לנו יום נטיעות לאומי", כתב הנשיא, ורמז בכך כי טורקיה עשויה לייחד בקרוב יום למטרה המיוחדת.


"אני רוצה שכולנו נשתול ונטול את העצים", אמר שאהין לאחד מערוצי התקשורת הטורקיים. הוא הסביר שקיבל השראה מהחגים המוסלמיים עיד אל פיטר ועיד אל אדחא, והוסיף שחג רשמי יאפשר לאנשים להקדיש את היום שלהם למען טורקיה ירוקה יותר.