האומות הירוקות

יותר ממיליון תלמידים ביותר ממאה מדינות בכל העולם השביתו את הלימודים ביום שישי, 15 במרץ, במחאה על שינויי האקלים. השביתה התקיימה בהשראת תנועת Fridays For Future שהקימה גרטה טונברג בת ה-16 משבדיה, שמועמדת לפרס נובל על פעילותה למען הסביבה.

כולם יכולים

איקאה, ארגון נגישות ישראל ועמותת מילב"ת יצאו במיזם ThisAbles ויצרו שדרוגים מפתיעים ל-13 רהיטים וכלי בית כדי להתאים אותם לאנשים עם מוגבלויות. את קבצי השרטוטים של כל התוספות אפשר להוריד בחינם מאתר מילב"ת, ולהדפיס אותן באופן עצמאי במדפסת תלת מימד.

מעל הקו האדום

אמנם הגשמים עוד לא מאחורינו, אבל מפלס הכנרת כבר עלה בכמעט 2 מטרים בחורף הנוכחי, שהוא הגשום ביותר שנראה בארץ מזה חמש שנים. אמנם עוד חסרים עוד יותר מ-3 מטרים עד שהמפלס יעלה מעל לקו האדום העליון, אבל הוא כבר עבר את הקו האדום התחתון בכמעט מטר שלם.

עוד ניצחון

אחרי שהסדרה על הספקטרום של YES זכתה ב-9 פרסים בטקס פרסי האקדמיה לקולנוע ולטלוויזיה, עכשיו היא עומדת להגיע גם אל מעבר לים. אמזון פריים הכריזה שתפיק לסדרה עיבוד אמריקאי, בהובלת התסריטאי והמפיק זוכה פרס האמי ג'ייסון קייטמס.

#שווים

לאחר שהסטורי של רותם סלע הסעיר את כל המדינה, החליט הרופא ד"ר נדב גרנט לצאת בקמפיין יפהפה תחת הכותרת #שווים. הוא העלה פוסט עם תמונות שבהן הצטלם עם אנשי הצוות הערבים שעובדים לצדו, וסחף אלפי גולשים ששיתפו את הפוסט והעלו תמונות דומות משלהם.