בסוף השבוע האחרון התגשם אחד מהסיוטים הכי גדולים של כל זוג רגע לפני החתונה שלו – חברת החתונות איזיווד, שריכזה את ארגון ותכנון החתונות עבור זוגות שעומדים להינשא, קרסה וניתקה את קשריה עם הלקוחות, ונעלמה עם כספי המקדמה שכבר שילמו לה.

מאות זוגות ברחבי הארץ נותרו ללא אולם, צלמים, טבעות ועוד, כשהיום הגדול שלהם הולך וקרב, כשרבים מהם כבר אינם יכולים להרשות לעצמם לשלם על ארגון החתונה מחדש.

אבל לשמחתם של אותם הזוגות, השבוע הם זכו לעזרה מפתיעה ממישהו שיודע בדיוק איך הם מרגישים. עידן כנפי, צלם חתונות ותיק, שמע בחדשות על המקרה והחליט לפעול מהלב. בפוסט קצר שהעלה לפייסבוק הוא הזמין ספקים מתחום החתונות לסייע לזוגות שנפגעו מקריסתה של איזיווד ללא מטרות רווח. במקביל פנה כנפי עצמו לספקים שהוא מכיר כדי לגייס אותם ליוזמה.

תוך זמן קצר התגלה צד מרגש במיוחד של הספקים הישראלים, כשכבר באותו יום הם פתחו את ליבם ונרתמו בכל הכוח. מעל 150 צלמים, מפיקי חתונות, גרפיקאים, מעצבי אירועים, מאפרות, תקליטנים, מעצבי פרחים, חברות קייטרינג ועוד החלו להציע לזוגות את שירותיהם במחיר עלות.

"זה התחיל מאנשים שמכירים אותי ברמה האישית,  אבל אז הפוסט שלי קיבל חיים משל עצמו", מספר כנפי, "ספקים התחילו לתייג את עצמם בפוסט ולהציג את השירותים שהם מעניקים". תוך זמן קצר הצטברה כמות עצומה של הצעות מהספקים לזוגות, ולצידן גם בקשות של זוגות לעזרה, וכנפי החליט לפתוח לפני יומיים קבוצת פייסבוק בשם ספקים למען נפגעי איזיווד כדי לרכז את כולן.

מאז שהקבוצה קמה הצטרפו אליה מעל 150 איש, ספקים מתחום החתונות וכן זוגות שזקוקים לעזרה. "תודה רבה על ההירתמות לעזרה, זה לא מובן מאליו בעולם תחרותי כל כך", כתבה כלה לעתיד אחת שביקשה עזרה בקבוצה, "לצערי אני ובן זוגי חשבנו שחתונה תהיה תהליך של שגר ושכח דרך איזיווד, וכתוצאה מקריסת החברה איבדנו את המקדמה ששילמנו 25 אלף ש"ח".

"כל עולם החתונות נרתם לטובת הזוגות, כולם רוצים לעזור. ההיענות הגבוהה מרגשת מאוד, והמון זוגות שולחים לי הודעות ומודים על היוזמה", מספר כנפי, שמקווה לתקן דרך היוזמה הזאת גם את המוניטין שיצא לתעשיית החתונות. "אני מקווה שבסופו של דבר נציל את הספינה מלטבוע. המצב הזה יצר סקפטיות ושיח ציבורי על תאוות הבצע של התחום, ואני מקווה שהיוזמה תראה שיש גם צד אחר, חיובי, לתעשייה הזו", הוא אומר. 

בינתיים, כנפי לא מפסיק להתרגש ממה שהוא רואה בקבוצה שפתח. "ספקים מאוד מוכרים, מהמובילים בתחום, מציעים לתת מעצמם בתאריכים שהם פנויים וזמינים, אפילו המפיקות של איזיווד נרתמו ליוזמה והציעו את עזרתן במה שאפשר", הוא מספר, "אנשים רואים שחברים שלהם נרתמים לעזרה וזה מדרבן אותם גם להירתם. לא האמנתי שאקבל כל כך הרבה פניות ואכפתיות כלפי הזוגות, התרגשתי מהלכידות והנתינה של הספקים הנפלאים".