ניקוי ראש, קרובים קרובים, זהו זה, חצי המנשה, החרצופים - זה רק חלק קטן מהרפרטואר של הסטיריקן והסופר המוערך, שיקבל בשבוע הבא את פרס "לשון ראשון" - כנס השפה העברית בראשון לציון. סידון יקבל את הפרס עבור יצירתיות בשפה העברית והנחלתה לרבדים שונים באוכלוסייה.

"זה תמיד מרגש לקבל פרס, אבל האמת שזה נראה לי קצת פתטי להתעסק עדיין בפרסים על השפה העברית, כי זה כבר חלק מאיתנו", אמר סידון בחדשות הבוקר עם ניב רסקין. "כמו שלא נותנים פרס על השפה הצרפתית או השפה האנגלית, גם אנחנו לא צריכים לשרוד. אפשר לתת פרסים ליצירה, אבל פרס על זה שמישהו כותב עברית יפה? זה צריך להיות חלק מאיתנו. לא צריך לקבל פרסים על זה, צריך לחיות בשביל זה".

בתור סטיריקן, הוא מעט מופתע מהצורה של הסאטירה היום. "תמיד שואלים אותי אם יש היום סאטירה. יש לנו היום את ארץ נהדרת ואת גב האומה ואת תם אהרון ואני חושב שעושים דברים מאוד יפים. הבעיה היום היא שכל ההתייחסות לפוליטיקה ולפוליטיקאים היא היום שונה ממה שהיא הייתה בזמן 'ניקוי ראש' ואפילו 'החרצופים'. אבל היום כשבאים להתארח פוליטיקאים בתוכניות סאטירה, זה כמו לארח בתכונית משטרה את הפושעים. תפקידה של הסאטירה הוא להעמיד ולהראות כמה אנחנו מגוחכים, מנופחים ולא יעילים. סאטירה היא תמיד נגד - אין דבר כזה סאטירה בעד".